5 Липня | 2017 | 15:29

Не забуваймо допомагати захисникам

Адже війна триває, і вистояти в ній - наша спільна справа. Підтримати можна коштами, ліками, продуктами, запчастинами, пальним, своєю працею…

Так, недавно небайдужі «толокою» робили паркан на подвір’ї матері загиблого бійця.

- Треба, щоб у бійців і волонтерів не було такого відчуття, ніби робиш велику справу - і раптом почуваєшся самотнім і одиноким.., - каже лідерка волонтерської групи «Бойові бджоли» Лариса Полулях. - От днями у Вінницький госпіталь прибув авіаборт. Самі розумієте, хто був на тому борту. Волонтерки Марія і Майя, як завжди, оперативно відвідали кожного пораненого новачка, дізнались потреби... Люди! Зараз у госпіталі хлопці, які тримають війну за багато кілометрів від нашої домівки. І, якщо ви читаєте новини зі свого смартфона, затуляючи його долонькою від сонця, а десь зовсім близенько плюскоче хвиля, - то це заслуга і тих, кого привіз у госпіталь той літак.

У перший день, коли прибули поранені, були деякі нагальні потреби - чайник, рушники, зарядка-USB, шорти, смаколики, кава, фрукти, сало і часник… Волонтери швидко все владнали, каже пані Лариса, але просить усіх не забувати про війну, про необхідність допомагати - і тим, хто на передовій, і тим, хто у шпиталі. Можна ж, «не напружуючись», кинути хоча б кількадесят гривень на банківську картку або надати іншу посильну підтримку. Наприклад, волонтерка Марія Довжик розповіла про майстра-перукаря Миколу Фадєєва, який за два дні зробив бійцям у шпиталі 11 гарних безкоштовних стрижок.

- Зараз треба ремонтувати медичний автомобіль, наданий волонтерами Івано-Франківська, - продовжує Лариса Полулях. - Цією машинкою вивезено з передової 27 поранених і 13 загиблих. А тепер вона і сама «втомилась» та потребує «реанімації». У нас на це є трохи грошей завдяки ІТ-фірмі «Плейтіка», але потрібна ще підтримка. Коштами, запчастинами, транспортом (привезти-відвезти), роботою в гаражі… Якщо хтось хоче допомогти - справ є море. До речі, ми видали правовий посібник для учасників АТО, долучатись до консультацій можуть люди, які мають юридичну освіту…

А ще «Бойові бджоли» помагають створювати для АТО особливі військові автомобілі (баггі-всюдиходи). Дві таких машини вже воюють у 1-му полку спецназу, ставши у пригоді легендарним «кіборгам».

Для охочих допомогти вказуємо номер картки «Праватбанку»: 5168 7427 0170 6362 (Лариса Полулях).

Контактні телефони: 067-700-50-76 або 093-006-76-17.

Детальніше - в газеті "Вінниччина" за 5 липня.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: