11 Липня | 2017 | 17:21

Редактори районних ЗМІ зустрілися з головою облдержадміністрації

Метою зустрічі було обговорити ситуацію в області та районах і почути відповіді на актуальні питання.

На початку розмови редактори познайомилися з новопризначеним заступником голови обласної адміністрації Олександром Крученюком, після цього спілкувалися з головою ОДА Валерієм Коровієм - про проблеми в державі та в регіоні; про те, що за останні два роки таки вдається стабілізувати ситуацію; про роботу правоохоронних органів, про соціальну сферу, децентралізацію, інвестиції, співпрацю з пресою тощо.

- Динаміка приросту обсягів промислового виробництва у Вінницькій області складає нині 12,9 %, регіон посідає друге місце зі зростання обсягів роздрібного товарообігу - в межах 10 %, а динаміка приросту в сфері будівництва становить близько 9 %, - розповів Валерій Коровій. - За результатами І кварталу нам вдалося почати фінансування капітальних видатків у бюджетній сфері. Розпочали комплекс робіт, пов’язаних з дорожнім будівництвом. На сьогодні напрацьовано проектно-кошторисну документацію на 2,5 тисячі км доріг. Почався капітальний ремонт об’їзної навколо Вінниці, ремонтні роботи на окремих ділянках в напрямку Могилів-Подільського, ремонт об’їзної Куна-Кунка. Також зараз коригуємо проектно-кошторисну документацію по дорозі з Хмельницького в напрямку Умані.

Йшлося також про розвиток аграрного бізнесу, про інвестиційні проекти: будівництво «Миронівським хлібопродуктом» біогазового комплексу, введення до кінця року І черги проекту компанії UBC-group, запровадження на базі 45-го заводу виробництва електрообладнання, заплановане будівництво у Вінниця заводу компанії «Fujikura», яка покищо використовуватиме вільні приміщення горілчаного заводу в Немирові…

Також присутні дізналися про заплановане виділення 1 млн. гривень на насипання дороги до могили Данила Нечая в Тиврівському районі та про підготовку реконструкції цієї памятки. Торкнулись у розмові недосконалості земельного законодавства, надмірної політизації роботи районних рад, «підводних каменів» у процесі обєднання громад, коли, за словами В. Коровія, деякі громади намагаються обєднатись поза перспективним планом, не враховуючи логістику та думку і долю сусідніх громад тощо.

Однією з тем було і роздержавлення ЗМІ. Так, ті районні газети, які стали незалежними в рамках першої хвилі реформування, тепер можуть висвітлювати діяльність органів влади, уклавши з ними про це угоди. Окремі райради та РДА такі угоди уклали, але не виконують…

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: