18 Липня | 2017 | 17:32

Як надаються послуги в Крижополі

З рівнем надання адміністративних та медичних послуг ознайомився голова облдержадміністрації Валерій Коровій під час робочої поїздки до Крижопільського району.

Роботу місцевого «прозорого офісу» Валерієві Коровію демонстрували голова райдержадміністрації Валерій Панчук та начальник райвідділу надання адміністративних послуг Ольга Шевчук.

Центр надання адмінпослуг при Крижопільській РДА діє з січня 2014 р. і надає вже 130 видів послуг. Тут працюють з відвідувачами фахівці підрозділів райдержадміністрації, відділу містобудування та архітектури, сектору державної реєстрації, відділу держгеокадастру... Великих черг нема, але, за потреби, ЦНАП готовий розширюватись - якщо розшириться спектр послуг.

- Минулого року послуги управління юстиції перейшли до нас, і за півроку до місцевих бюджетів (районного, селищного і двох сільських) надійшло з адміністративного збору за реєстрацію бізнесу 19,2 тис. гривень, за реєстрацію нерухомості - 171 тис. грн. Це, відповідно, у 2 і в 3 рази більше, ніж в минулому році, - розповіла Ольга Шевчук. За її словами, за перше півріччя поточного року мешканцям району вже надано понад 9 тисяч послуг.

Коштом районного бюджету для ЦНАПу придбано інформаційний термінал, підключено охоронну сигналізацію, незабаром буде встановлено операційну систему, антивірусне програмне забезпечення. Також голова райдержадміністрації повідомив, що планується відкриття філії Центру адмінпослуг у приміщенні податкової інспекції.

Провівши нараду з керівництвом Крижопільського району, голова облдержадміністрації відвідав і заклади охорони здоровя та поспілкувався з колективом медиків.

Головний лікар Крижопільської окружної лікарні інтенсивного лікування Валерій Рузяк розповів, що лікарня задіяна повністю, розрахована на 142 ліжка, а «план ліжкоднів навіть перевиконується», бо обслуговуються не лише жителі Крижопільського, а й Піщанського, Томашпільського та Тростянецького районів. А завдяки розташуванню та залізниці приїжджають ще й пацієнти з Одеської області.

- Районна влада розуміє наші потреби і виділяє кошти, щоб ми себе почували професійно при наданні медичної допомоги, - каже Валерій Рузяк. - За півроку нам додатково виділено понад 6,5 млн. гривень, які спрямовуємо на придбання реанімобіля для транспортування хворих, що потребують допомоги на третинному рівні, також на котли, на обладнання. Так, придбали великий та малий операційні набори, нове ліжко за 150 тис. гривень в пологове відділення, дрібні інструменти, кардіографи, монітори; замовлено апарат штучної вентиляції легень за 500 тис. грн, закуплена насосна станція тощо.

До речі, в пологовому відділенні Крижопільської окружної лікарні торік зявилось на світ 375 малюків, було навіть дві породіллі зі Львівщини. А нове зручне гінекологічне ліжко-трансформер, сподіваються, цьогоріч привабить ще більше потенційних матусь.

А от щодо медичних кадрів, за словами головлікаря, наразі відчувається певний дефіцит. Потрібен ще однин окуліст, анестезіологів є четверо, та потрібно пять...

На нестачу фахівців нарікає і головний лікар Крижопільського Центру первинної медико-санітарної допомоги Леся Килімник.

- Із 9-и амбулаторій пять, на жаль, не мають сімейних лікарів. Вирішуємо це питання спільно з місцевою владою. Так, діє програма місцевих стимулів, і сьогодні навчається троє студентів за рахунок районного бюджету. Вже одна дівчина перейшла на 6-й курс і наступного року буде проходити у нас інтернатуру як сімейний лікар.

Також головний лікар ЦПМСД розповіла, що «первинна ланка дуже змінилася»: в амбулаторіях зроблені поточні ремонти, наявне обладнання, закуплено мамограф - єдиний у районах з місцевого бюджету, район придбав і  ультразвуковий апарат та сучасні кардіографи…

Про поліпшення якості медичних послуг, про реформи та зростання оплати праці медиків, про розвиток районних та обласних закладів охорони здоровя, про реімбурсацію (відшкодування державою пацієнтам вартості певних різновидів ліків) йшлося під час зустрічі Валерія Коровія з колективом медиків у Крижополі.

- Базовою складовою реформи в галузі охорони здоров’я є зміна принципів фінансування і роботи з пацієнтами. Людина, яка живе на конкретній території, матиме право самостійно, без географічних обмежень, визначати сімейного лікаря, з яким вона може укласти угоду. Міністерство на забезпечення роботи одного сімейного лікаря, при навантаженні 3 тис. осіб, закладає в місяць 27 тис. гривень. Тож заробітна плата фахівця залежатиме від того, скільки угод буде з ним укладено.

За словами Валерія Коровія, зміни передбачаються і в системі фінансування галузі. Очікується, що воно здійснюватиметься з двох джерел: на утримання об’єктів фінансовий ресурс спрямовуватиметься з місцевого бюджету, а сам процес лікування фінансуватиметься за рахунок медичної агенції.

- Це торкнеться спочатку первинної ланки, а на наступному етапі перейде на вторинну. І вже на завершальному етапі відбуватиметься формування госпітальних округів. Слід мати на увазі, що госпітальний округ - це не ліквідація лікарень, це круглий стіл, за який сідають лікарі, які розуміють карту регіону і маршрут пацієнта, - зазначив голова облдержадміністрації.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: