18 Липня | 2017 | 17:41

Розподілили кошти, обрали заступників…

Позачергову 23-ю сесію обласної ради ініціював голова облдержадміністрації для розгляду змін до обласного бюджету.

Також до порядку денного цієї сесії було внесено ще близько трьох десятків нагальних питань, які пройшли погодження в постійних комісіях облради.

На початку засідання депутати надали слово громадській активістці Ользі Маліновській, яка поінформувала про нещодавнє побиття громадського діяча та лідера обласного осередку партії «Народний контроль» Володимира Воловодюка й озвучила звернення до керівництва області та правоохоронних органів «щодо вирішення важкої криміногенної ситуації в області». За її словами, внаслідок побиття деревяними битками В. Воловодюк отримав черепно-мозкову травму та перелом руки і нині перебуває в лікарні. Це вже не перший випадок політичної розправи на Вінниччині, тому низка партійних осередків та громадських організацій вимагає від правоохоронців розслідування та публічного звіту, також створення слідчої комісії за участі депутатів і громадськості.

Перейшовши до порядку денного, сесія 66-ма голосами схвалила зміни до свого рішення від 20 грудня 2016 р. «Про обласний бюджет на 2017 рік», запропоновані обласною адміністрацією та озвучені директором департаменту фінансів ОДА Миколою Копачевським. Цими змінами, завдяки перевиконанню обласного бюджету за І півріччя, збільшено його дохідну та видаткову частини на 60 млн. 322 тис. грн. Зокрема, на 2 млн. грн. збільшено фінансування обласної програми соціального захисту населення, 8 млн. виділено на проведення обласного конкурсу проектів розвитку громад. Також передбачено фінансування тренувальних зборів і змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

На 26 млн. 521 тис. грн. збільшено фінансування галузі охорони здоров’я (переважно на закупівлю обладнання для медичних закладів ІІІ рівня) - майже 5 млн. грн. обласній лікарні ім. М. Пирогова, 3 млн. дитячій обласній лікарні, 200 тис. грн. дитячій інфекційній лікарні, 880 тис. грн. на санаторне лікування дітей та підлітків із соматичними захворюваннями тощо.

Збільшено і видатки на соціальну сферу - 318 тис. грн. виділено на реабілітацію учасників бойових дій та АТО, 1 млн. 800 тис. грн. на відшкодування вартості навчання дітей учасників АТО. По 3 млн. гривень виділено на галузі культури та ЖКГ, 600 тис. департаменту цивільного захисту на запобігання і ліквідацію надзвичайних ситуацій, 100 тис. грн. на проведення конкурсу журналістських робіт з тематики реформи місцевого самоврядування...

Також на цьому засіданні депутати обрали двох заступників голови обласної ради. Голова облради Анатолій Олійник знову вніс кандидатури Михайла Кременюка та Ігоря Хміля, які не здобули підтримки на минулій сесії. Попри те, що фракції «Батьківщини» та «Свободи» відмовились брати участь у голосуванні, голосів «за» цього разу вистачило. Участь у таємному волевиявленні взяли 54 депутати, кандидатуру Михайла Кременюка (фракція Радикальної партії Олега Ляшка) підтримав 51 депутат, кандидатуру Ігоря Хміля (фракція партії «Обєднання «Самопоміч») - 45 депутатів.Новообрані заступники голови облради, прийнявши вітання, зайняли свої місця у президії.

Після цього сесія внесла зміни до низки обласних програм, вирішила кілька кадрових питань (переукладено контракти з головним лікарем санаторію «Северинівка» та з головлікарем Козятинської протитуберкульозної лікарні, звільнено з посади головного лікаря обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру у звязку з завершенням контракту), надала згоду на реставрацію східного флігеля палацу Потоцьких у Тульчині.

Після дискусій і не з першої спроби підтримали надання земельної ділянки (9,8 га) Шаргородському Свято-Миколаївському чоловічому монастирю УПЦ (МП) для будівництва храму, також ухвалили низку звернень до вищих органів влади - про забезпечення області вакцинами для щеплень дітей, про зняття депутатської недоторканності, про безповоротну фінансову підтримку ОСББ та інші.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: