24 Липня | 2017 | 14:52

Перший в області центр безпеки

У Жданівській об’єднаній громаді Хмільницького району відбулось відкриття Центру безпеки громадян, участь у ньому взяли керівники області, Держслужби надзвичайних ситуацій та всіх районів і об’єднаних громад Вінниччини.

За словами голови Жданівської ОТГ Станіслави Ядвіжиної, немало зусиль було докладено, щоб із складського приміщення зробити такий Центр безпеки, який відповідав би вимогам законодавства. За кошти громади зроблено капремонт, забезпечено навчання працівників, які стоятимуть на сторожі безпеки земляків. Тут будуть розміщені служба пожежної охорони, підрозділ поліції, а в майбутньому ще й станція швидкої медичної допомоги.

На створення Центру безпеки з бюджету громади виділено понад 2 млн. гривень, долучились також область, держава, ДСНС і благодійники.

- Я хотів би подякувати жителям, лідеру територіальної громади, депутатському корпусу за те, що ми сьогодні відкриваємо нову сторінку у формуванні нової системи, яка б забезпечувала безпеку нашим дітям, нашим сімям, громаді, - сказав голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - У нас дуже багато проблем, але ці непрості три роки як каталізатор спонукають щирих людей, патріотів творити добро, рухатися вперед, не стояти на місці. І відкриття сьогодні цього Центру є прикладом того, як потрібно розвиватися.

Найважливішим напрямком назвав безпеку жителів громади голова облради Анатолій Олійник. За його словами, у наших європейських сусідів, особливо в Польщі, є хороший досвід функціонування добровільних пожежних частин. І нарешті завдяки реформі децентралізації Україна теж має нагоду впровадити такий досвід і «разом вирішувати проблеми, які задавнились у наших селах»…

Заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор Руслан Білошицький зазначив, що сільська рятувальна дружина зможе приходити на допомогу першою і підвищить спроможність вінницького гарнізону ДСНС, а професійні рятувальники допомагатимуть їй у підготовці та оснащенні. Він також передав для Жданівського центру безпеки сертифікат на пожежний автомобіль (не новий, але ще досить міцний), а начальник ГУ ДСНС в області Руслан Шевчук вручив нові каски, рацію та пожежні рукави. Звісно, лунали побажання, щоб рукави лишались сухими і щоб автомобіль виїздив тільки на навчальні завдання.

Відзнаки від Держслужби з надзвичайних ситуацій за сприяння у створенні Центру безпеки у Жданівці отримали керівник ТОВ «Хмільницьке» Євгеній Звєрков та директор місцевого цукрозаводу Володимир Омельченко, також медаль від ДСНС вручили голові громади Станіславі Ядвіжиній.

Було тут і символічне перерізання стрічки, і освячення, і виступ юних артистів, і фотографування на тлі пожежної машини. А керівники районів, міст обласного значення та ОТГ переймали досвід, аби теж не відставати від Жданівської громади.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: