1 Серпня | 2017 | 14:35

У Мигалівцях спалили свиней

Про виявлений нещодавно на Вінниччині спалах вірусного захворювання свиней ішлося під час засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук розповів, що 28 липня підприємець із села Мигалівці Барського району звернувся до районної державної ветлікарні з заявою про загибель у його господарстві 8 свиней віком до одного року. Наступного дня загинуло ще 14 свиней. Спеціалісти виїхали на місце, зробили розтин загиблих тварин, матеріали з яких відправили до столичного інституту на дослідження. Діагноз «атипова чума свиней» підтвердився.

Після цього, 29 липня о 21-й годині, відбулось засідання державної протиепізоотичної комісії при Барській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план ліквідації вогнища захворювання: визначено зону захисту - територію с. Мигалівці; встановлено карантинний пост на виїзді з ферми; визначено межі зони нагляду - території прилеглих сіл Козарівка, Журавлівка, Лугове, Ялтушків, Ходаки, Черешневе, Чемериське, Стасюки, Борщі, Регентівка, Терешки, Діброва.

- У зоні захисту обстежено 137 дворів, в яких оглянуто 457 голів свиней (свині клінічно здорові), та одне свиногосподарство, з якого 130 клінічно здорових тварин забито на переробному підприємстві. В неблагополучному пункті вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС: 30 липня піддано безкровному умертвінню 281 голову та спалено разом з загиблими тваринами 303 голови, проведено механічну очистку приміщень та попередньо продезінфіковано 5 об’єктів, на даний час проводяться роботи з очистки території та її дезінфекції, - повідомив Григорій Сидорук.

Дотримуватись санітарних норм, здійснювати дезінфекцію, не допускати контактів свійських тварин з дикими, не допускати стихійного викидання решток з ферм, використовувати якісні перевірені корми, вчасно реагувати на зміни стану та поведінки поголів’я - такі, зокрема, дії допоможуть захистити тварин від загибелі, а господарів від збитків.

Голова обласної протиепізоотичної комісії - перший заступник голови ОДА Андрій Гижко - зазначив, що спалах атипової чуми свиней у Мигалівцях наразі локалізовано узгодженими діями відповідних служб усіх рівнів. Також він наголосив на необхідності роз’яснювальної роботи серед власників свиней щодо запобігання поширенню хвороби та на важливості страхування поголів’я. А ще комісія розгляне варіанти надання фінансової допомоги фермерським господарствам, які опиняються в подібній скруті.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: