2 Серпня | 2017 | 11:10

Лікує словом та цілющим зіллям

Письменника і цілителя-травозная Василя Шевчука привітали з 75-річнии ювілеєм.

- Василь Шевчук, на відміну від більшості письменників, не вигадує сюжетів. Він уміє опоетизувати звичні, здавалось би, речі - квітку, яку ми іноді не помічаємо і топчемо ногами, чар-зілля, пташку… Його твори – розповіді про цілющі трави, про природу. Це художня публіцистика, якої в нашій літературі небагато, - так сказав про ювіляра головний редактор журналу «Вінницький край» письменник Вадим Вітковський.

І словом, і помічним зіллям лікує письменник та травознай Василь Шевчук, зцілюючи душі й тіла. Він народився в перший день серпня 1942 року в Іванківцях Тиврівського району. Закінчив Жмеринське залізничне училище та Уманський сільгоспінститут, працював агрономом-садівником на Дніпропетровщині, згодом у Луці-Мелешківській поблизу Вінниці. Опікувався заготівлею лікарських рослин в Облспоживспілці, був екологічним інспектором. Та й зараз, попри поважний вік, працює в Товаристві охорони природи.

До обласної наукової бібліотеки на творчу зустріч із Василем Шевчуком з нагоди його ювілею прийшли колеги по перу, читачі, земляки з Тиврівщини, освітяни. Вручили ювіляру почесну грамоту від керівництва області, а від обласної організації Національної спілки письменників її голова Михайло Каменюк подарував факсимільне видання щоденника Тараса Шевченка. Представниця громадського обєднання «Русалка Дністровая» Людмила Любацька запросила Василя Шевчука друкувати свої твори на сторінках однойменного альманаху.

Щирі побажання та серйозні й жартівливі присвяти з нагоди «третього 25-річчя» дарували письменники Жанна Дмитренко, Олена Вітенко, Валентина Сторожук, Валентина Гальянова, Леонід Куций, Віктор Цимбал, Світлана Блонська, Петро Гордійчук, також голова обласної організації Товариства охорони природи Анатолій Литвиненко, заступник директора «тімірязєвки» Лариса Сеник, представники громади села Лука-Мелешківська, де мешкає письменник, та ще чимало друзів і шанувальників творчості Василя Шевчука.

А його творчий доробок і справді незвичайний. Це і десятки книг з народної медицини; і оповіді про природу, поєднані з легендами та бувальщинами; і поетичні збірки, чимало текстів з яких стали піснями; і збірки народної мудрості.

- Це автор, який присвятив свою творчість темам людини і природи, людини і її здоровя. В умовах так званого технічного прогресу, коли людство збагачується за рахунок природи, а природа гине, художнє слова Василя Шевчука має надзвичайно важливе значення, - сказавпрофесор-літературознавецьАнатолій Подолинний.

Детальніше - в газеті "Вінниччина" за 2 серпня 2017 року.

Розповісти друзям: