7 Серпня | 2017 | 21:48

Перше ЗНО для майбутніх магістрів

У Вінниці для першого незалежного оцінювання при вступі до магістратури було відкрито 2 пункти тестування - у школах №2 та №4.

Цьогоріч незалежне тестування складали не лише абітурієнти вузів, а й ті, хто прагне вступити до магістратури за спеціальністю «Право».

Загалом в Україні участь у «магістерському» ЗНО взяла 16081 особа, не зміг потрапити до пункту тестування через запізнення 21 вступник, восьмеро - через відсутність одного з обов’язкових документів. Забезпечували тестування 2875 осіб, дотримання процедури контролювали 49 громадських спостерігачів.

За повідомленням Громадянської мережі «Опора», яка традиційно здійснювала спостереження, в обох вінницьких пунктах всі процедури тестування були дотримані. Контейнери з аудиторними пакетами вчасно доставлені, належним чином збережена їх конфіденційність до початку роботи над тестом. Персонал пункту тестування був підготовлений та діяв злагоджено. Вступники, у свою чергу, відповідально поставилися до своїх обов’язків - прибували вчасно та з відповідними документами. Так, в пункті тестування, що в ЗОШ №2, із 195 зареєстрованих вступників не з’явились лише двоє, не було жодного недопущеного до складання тестів, не зафіксовано жодного порушення правил, як і в ПТ, розташованому в 4-й школі.

Певні незручності були хіба що через надто тривале тестування та спеку. Хоча, на щастя, до чергових медсестер нікому зі вступників звертатись не довелось. Так, ЗНО для потенційних магістрів з права було розділене на 3 блоки: спочатку тест із загальних правничих компетенцій, потім блок «Право», а третій - іноземна мова. До речі, серед вступників цього дня було чимало правоохоронців, дехто навіть прийшов на тестування у формі.

Відповіді на тестові завдання вже оприлюднені на сайті Міносвіти. А результати будуть розміщені 15 серпня в персональних інтернет-кабінетах вступників. ГМ «Опора» наголошує, що ЗНО при вступі до магістратури - ще один крок для запобігання корупції. А заступник директора Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева нагадала, що наступного року незалежне оцінювання запровадять і на магістратуру з міжнародного права, також з гуманітарних наук та з іноземної для вступу до магістратури за всіма напрямками.

- Мабуть, магістратура з права була найбільш корупційним напрямком, про це і міністр освіти говорила. Тоді як при вступі на перший курс бакалаврату корупцію було подолано завдяки ЗНО, - розповіла Людмила Марцева. - Що стосується тестування з права, явка абітурієнтів була хороша, до 98% від зареєстрованих. Складний іспит, 4 години без перерви. Але в усіх областях нашого регіону - Вінницькій, Хмельницькій, Житомирській - він пройшов гладко, без жодного зауваження, жодної проблеми.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: