7 Серпня | 2017 | 21:52

Чи викрили хабарників у Донецькому університеті?

Наразі на це питання є і ствердні, і заперечні відповіді, а офіційно відповість суд після слідства.

Наприкінці липня прес-служба департаменту захисту економіки Національної поліції повідомила про обшуки в Донецькому національному університеті, що перебуває нині у Вінниці, та в філії цього вузу, яка діє в місті Костянтинівка Донецької області. За інформацією правоохоронців, це пов’язано з досудовим розслідуванням кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом). А деякі ЗМІ повідомили про «полювання на хабарників», очевидці також стверджували, що обшуки завершились пізно вночі.

У свою чергу, Донецький національний університет ім. Василя Стуса у своїй офіційній заяві пояснив: «…Кримінальне провадження порушено не за припущенням фактів хабарництва, зловживання службовим становищем чи підробки документів. Перевіряється лише інформація щодо нібито пропозиції керівника Костянтинівської філії вплинути на прийняття рішення завідувачем кафедри університету». Прес-служба вузу визнала, що 24 липня до кабінету в. о. ректора з’явилися співробітники Національної поліції Донецької області, які пред’явили відповідні документи та ухвали суду про надання дозволів на проведення обшуків. І для якнайшвидшого з’ясування істини керівництво університету сприяло і надало співробітникам поліції необхідні речі, документи та пояснення.

«Фактично, обшуку (у класичному його розумінні) не було. Було проведено тимчасове вилучення речей та документів, детальне оформлення яких зайняло багато часу. Наразі триває процес досудового розслідування, тобто перевірка інформації. На даний час жоден співробітник університету не затриманий, до жодного співробітника не застосовано запобіжних заходів, про підозри не повідомлялося», - наголосили в заяві й попросили не поспішати з передчасними висновками.

Більше інформації про обставини справи містить офіційний документ, оприлюднений в держреєстрі судових рішень. Це ухвала Краматорського міського суду Донецької області, якою надано дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів (щодо руху коштів по банківському картковому рахунку). У цій ухвалі йдеться, що 16 січня 2017 року до слідчого управління Нацполіції в Донецькій області звернувся громадянин А., який просить притягнути до відповідальності директорку Костянтинівської філії ДонНУ, яка одержала від нього «неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення посадовою особою».

Простіше кажучи, громадянин заявив, що він та його сестра є студентами-заочниками, які навчаються у згаданій філії. І що її очільниця нібито «підбурила» їх переказувати кошти на рахунок завідувача однієї з кафедр, за що обіцяла зарахування захисту наукової роботи автоматом, успішне складання іспитів і видачу дипломів, для чого навіть не треба буде їхати до Вінниці.

«20.01.2017 в денний час доби гр-ном А. була передана частина неправомірної вигоди особі_3 для передачі особі_4 за успішне складання курсової роботи в розмірі 500 доларів США, які особа_3 наказала перерахувати в гривневому еквіваленті на банківську картку особі_4, так як останній буде за неправомірну вигоду від нього сприяти у лояльному відношенні при захисті курсової роботи та в подальшому видачі диплому про закінчення вказаного навчального закладу...», - таке читаємо в судовій ухвалі. Нагадаємо, ухвала стосувалась лише дозволу на обшук та на доступ до банківської інформації. Остаточно крапки над «і» розставить рішення суду по суті справи.

Детальніше - в газеті "Вінниччина" за 4 серпня.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: