23 Серпня | 2017 | 09:00

Сюрпризи зоряного серпня

Останні літні тижні - час особливий. Зазвичай саме о цій порі починаються зорепади, а романтичні натури задумують бажання, вдивляючись у мерехтливе, таємниче небо.

Втім, цього року серпень іще особливіший. По-перше, на нього припадають одразу два затемнення: місячне, яке ми спостерігали 7 серпня, та повне сонячне, що припало на 21 число (варто додати, що це неабияка рідкість, коли між затемненнями такий короткий проміжок часу). 

Про цьогорічне серпневе затемнення Сонця астрологи кажуть, що воно інтенсивно та сприятливо позначиться на всіх, без винятку, мешканцях планети. Сонце й Місяць під час нього вступили у конфігурацію з Марсом, Ураном і Сатурном, що трансформується в потужну позитивну енергію. Правда, розраховувати на швидкі зміни не варто, проте в найближчі роки вони повинні все-таки статися, особливо в житті творчих та рішучих людей.

  Ще одна подія серпня - зоряний потік Персеїди, який тривав з початку місяця й до 13 числа. Цей сяючий метеорний дощ - дуже древнє явище, Персеїди блукають Всесвітом тисячі років, принаймні, за ними спостерігали наші пращури в 36 році до нашої ери, про що залишились свідчення. 

Ну й наостанок. Наприкінці серпня до Землі наблизиться велетенське небесне тіло. Про це, зокрема, повідомляють астрономи NASA. Астероїд «Флоренція», про який мова, один з найбільших відомих людству. Невдовзі він пролітатиме повз нашу Землю на відстані всього сім мільйонів кілометрів - у 18 разів ближче, ніж розташований Місяць.

Звісно, бували часи, коли небесні «волоцюги» опинялися ще ближче. Та всі вони були значно меншими за «Флоренцію», діаметр якої складає 4,4 кілометра.

Останній раз цей астероїд наближався до Землі в 1890 році. Наступного разу повернеться в 2500-ому. Зовсім скоро його можна буде побачити в сузір’ях Козерога й Водолія. Помилуватися навіть: адже вогняний гість нічим не загрожує нашій блакитній планеті.

 
Автор: "Вінниччина"
Розповісти друзям: