13 Вересня | 2017 | 09:45

Премію здобули поет і романістка

Цього року премія ім. Михайла Коцюбинського вперше присуджувалась у двох номінаціях - «Художня література» та «Науково-популярна література», тобто визначались два рівноцінних лауреати.

Літературна премія імені Михайла Коцюбинського заснована у Вінниці 1981 року, а в 1992-му набула статусу всеукраїнської. Чергових її лауреатів обрало журі у складі письменників, науковців, керівників закладів культури та представників громадськості під головуванням заступника голови облдержадміністрації та директора департаменту освіти Ігоря Івасюка.

- Наш конкурс бє рекорди не лише з кількості, а й з якості книг. Я б з радістю присудив премію всім претендентам і запросив би до Національної спілки письменників тих із них, хто ще не є її членом, - сказав голова обласної письменницької організації Михайло Каменюк, член журі та один з перших лауреатів відзнаки імені Коцюбинського.

У першій номінації змагались 16 творів авторів з усієї України, а в другій шестеро. Претендентами були вінничанка Юлія Броварна з книгою віршів «Кіновар», Олена Герасименко з Теплика з книгами поезій «Точка дотику» та «Час журавля», Маряна Даниленко з Харкова (поетична збірка «Іншими очима», киянки Ніка Ініна з романами «Хрангели» та «Вартові добра» і Олена Карпенко (роман «Підручник янгола», збірка віршів «Діалоги з тишею»), поет Олександр Кучеренко (Сашко Обрій) з Миколаївщини зі збірками «Абетка юності» та «І.Де.Я», Тетяна Лісненко з Сумщини (збірка «Розхристане літо»), Соломія Мардарович з Івано-Франківська (вірші «Граматика звуку»), поет Анатолій Мілецький з Волині («Перехрестя таємних ходів»), киянки Наталія Осипчук («Салют із метеликів», новели») та Тамара Романчук («Соловей і зозуля», байки), Оксана Смола з Миколаївської області з книгою новел «Вітрильник у Божих долонях», поети-вінничани Влад Сорд зі збіркою «Трансгрес(і)я» та Сергій Татчин зі збіркою «Пташка», Тетяна Тіховська з Запоріжжя з романом «Паперова лялька» та Василь Шкіря з Закарпаття з романом «Чорна кішка з червоною пов’язкою і порожнім відром».

Серед науково-популярних книг змагались п’ятеро вінничан і один львів’янин. На розгляд журі були представлені книги «Кобзарські щоденники Володимира Перепелюка» упорядниці Ганни Волошенюк, «Загублений між війнами» (роман-біографія письменика Юрія Покоса) Наталки Доляк, збірка есеїв «Пережите-перечитане» та спогадів «Крихти живого часу Андрія Содомори» львів’янина Богдана Дячишина, збірка нарисів «Поліфонія педагогічних доль» Тетяни Омелянчик, «Вінницький альбом», упорядкований Володимиром Петровим та посібник «Літературне краєзнавство як знаряддя патріотичного виховання» Фаїни Приймачик.

Після першого туру таємного голосування в номінації «Художня література» визначились претенденти-лідери: Юлія Броварна, Оксана Смола та Сергій Татчин, а в номінації «Науково-популярна література» - Ганна Волошенюк та  Наталка Доляк. За результатами другого туру в номінації художньої літератури переконливу перемогу здобула збірка віршів Сергія Татчина «Пташка», а в номінації науково-популярної - книга Наталки Доляк «Загублений між війнами: белетризований роман-біографія».

Вручення дипломів та грошових премій (цього року - по 10 тисяч гривень) новим лауреатам Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського заплановано на 15 вересня в музеї-садибі Коцюбинського під час відзначення 153-ї річниці з дня його народження.

Детальніше - в газеті "Вінниччина" за 13 вересня.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: