18 Вересня | 2017 | 14:59

Пенсіонери вчаться і навчають

Не почуватись зайвими та самотніми допомагає людям поважного віку проект «Новий статус - нові можливості».

- У Вінниці з 372 тисяч мешканців 90 тисяч - пенсіонери. Використання їхнього життєвого досвіду і залучення їх до справ громади сприятиме як єднанню поколінь, так і покращенню «життєвого тонусу» пенсіонерів, - каже заступниця голови правління Громадської організації «Центр Поділля-Соціум» Анна Моргун. - Ми не просто навчаємо людей поважного віку, а розуміємо їхній ресурс, їхню потрібність для розвитку громади. В рамках проекту створено волонтерську групу з 10 осіб, яка вже висловлює певні ініціативи. Одна з них - вчити пенсіонерів надавати першу медичну допомогу. Пройшовши цей 3-денний курс, вони не тільки почуватимуться впевненіше, а й, в разі потреби, зможуть допомогти іншим, також передаватимуть свої знання друзям, онукам...

Проект реалізує ГО «Центр Поділля-Соціум» за підтримки німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» (DVV International) в Україні.

Навесні у Вінницівідбувся тренінг для активістів громадських організацій, які працюють з людьми старшого віку, та працівників територіальних центрів надання соціальних послуг. Учасниками були також представники Дніпра, Луцька, Одеси, Чернігова та Харкова. Після цього підготовлені тренери провели у своїх містах навчання з волонтерства і громадської участі. А тепер активні пенсіонери, згуртовані та навчені, втілюють власні ініціативи для поліпшення суспільного життя людей поважного віку загалом та для розвитку їхнього спілкування з молоддю.

За словами Анни Моргун, до складу волонтерської групи у Вінниці належать переважно жінки, вік різний - від 60 до 78 років. Вони мають величезний досвід і готові ним ділитися. Наприклад, Раїса Юріївна в минулому лікарка та викладачка, зараз веде безкоштовний курс англійської мови для пенсіонерів. Також у планах волонтерської групи створити ігровий клуб та запрошувати людей поважного віку спілкуватися з молоддю, граючи разом інтелектуальні ігри. Цікавим є і приклад Чернігова, де учасники цього проекту створили Майстерню доброти, в якій старші люди влаштовуватимуть майстер-класи та розповідатимуть про культуру України школярам і дітям з малозабезпечених родин.

Заключним епатом проекту стане створення в містах-учасниках волонтаріатів громадської участі з числа людей поважного віку. У планах - навчання для ровесників, співпраця зі студентами, з підлітковими клубами, поїздки до інтернатів тощо.

Детальніше - в одному з наступних номерів газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: