27 Вересня | 2017 | 10:31

Через пожежу на військовому складі евакуйовано близько 25 тис. жителів Вінниччини

26 вересня близько 21:00 сталась пожежа і почали лунати вибухи на території військового арсеналу, розташованого поблизу міста Калинівка і с. Сальник.

Спочатку інформацію про це громадяни поширили в соцмережах та засобами звязку, невдовзі факт загоряння і детонування боєприпасів підтвердили офіційні джерела. За повідомленнями очевидців, у районі військових складів було видно величезну заграву, чулись потужні вибухи, дрижали стіни, гуркіт і вогонь помітили навіть жителі більшості районів Вінниці.

  За інформацією ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, здійснено оповіщення жителів м. Калинівка та населених пунктів в 10-кілометровій зоні (Павлівка, Медвідка, Дорожне, Сальнік, Стрижавка), почалась евакуація населення – як спонтанна, власними силами жителів, так і організована волонтерами та місцевою владою.

Станом на ранок 27 вересня евакуйовано близько 25 тис. осіб. Розміщення евакуйованого населення здійснюється у Вінницькій районній лікарні (м. Вінниця), у вінницьких шкoлaх №5, 6, 29 тa 31.  У зв’язку з цим в дaних зaклaдaх виниклa нeoбхiднiсть тимчaсoвo припинити нaвчaння. Iншi нaвчaльнi зaклaди тa дитсaдки прaцюють у звичaйнoру рeжимi. Прихистили евакуйованих також у Козятині, Хмільнику, Липівці, Бердичеві Житомирської області та інших населених пунктах.

За попередньою інформацією, внаслідок цих подій травмована одна особа. Постраждалу у стані середньої тяжкості госпіталізовано до Вінницької центральної районної лікарні. Підрозділами ДСНС ліквідовано загоряння 4 житлових будинків, що виникло внаслідок влучання боєприпасів.

Наразі тимчасово закрито руху всіх видів транспорту, утому числі:

- автотранспорту на автодорозі Житомир – Могилів – Подільський;

- залізничного транспорту на перегоні Сосонка – Калинівка Південно-Західної залізниці;

- повітряного транспорту в радіусі 50 кілометрів від м. Калинівка.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації всього залучено 691 чоловік та 149 одиниць техніки. Від ДСНС — 195 чоловік та 49 одиниць техніки, у тому числі 1 літак АН-32П, від Національної поліції 270 чоловік та 60 одиниць техніки, Нацгвардія - 136 чоловік та 20 одиниць техніки, від Мінстераства оборони України — 30 чоловік особового складу та 5 одиниць техніки, у тому числі 2 пожежних танки, від ВАТ «Укрзалізниця» 3 пожежних потяга. Крім того, від Міністерства охорони здоров’я працює 30 медиків та 10 автомобілів швидкої допомоги. До місця події направлено 20 піротехнічних розрахунків ДСНС чисельністю 98 чоловік та 48 одиниць техніки. Приведено в готовність 30 пожежних розрахунків чисельністю 150 чоловік.

На місце події працює прибуло керівництво Міноборони, ДСНС, області, також премєр-міністр В. Гройсман.

За повідомленням облдержадміністрації, повністю евакуйовано Калинівську центральну районну лікарню та Калинівський технологічний технікум. Ситуація повністю контролюється військовими та працівниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Усі евакуйовані громадяни забезпечені тимчасовим розміщенням та гарячим харчуванням. При необхідності надається медична допомога.

Додатково повідомлено: для тих, хто ще не встиг виїхати, біля Калинівської районної державної адміністрації перебувають чергові автобуси.

Працюють телефони гарячої лінії:

В місті Калинівка (233) 2-28-02

В Департаменті цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації – 67-11-37

Штабі з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за номером 043-332-13-35.

Також очевидці з місця події та керівники ЗСУ повідомляють, що станом на 10-у годину ранку інтенсивність вибухів значно знизилась. Сапери приступили до розчищення території складів та прилеглих територій.

Як уранці зазначив голова Уряду, причиною пожежі могли стати зовнішні фактори. Розпочато розслідування.

Детальніше – в наступних номерах газети.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: