27 Вересня | 2017 | 14:34

Працює два оперативних штаби

Про це повідомив на прес-брифінгу перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. В одному працюють фахівці не лише Вінницької області, а й група оперативного реагування з центральних органів виконавчої влади, керівництво Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії України, Міноборони, Генштабу. Інший штаб діє безпосередньо в Калинівці. Для евакуації населення було виділено автобуси з Калинівськи та Вінницького району. Також Вінницька міська рада надала муніципальний транспорт. Андрій Гижко висловив окрему подяку волонтерам, які відгукнулися через соцмережі і долучились до вивезення людей із зони ризику. На 4 годину ранку були наявні 37 вільних автобуси, готових виконувати рейси по евакуації людей. Тож у радіусі 5-ти км від зони загоряння повністю евакуйоване населення, за винятком жителів, які переховуються у власних підвалах та інших укриттях і не виявляють бажання залишати свої домівки. Примусово ніхто людей не вивозить.

 

Біля Калинівської райдержадміністрації є автобуси, готові вивозити людей у сторону Козятинського та Хмільницького районів. Один автобус направлено навіть до Немирівського району,  де люди розміщені на базі районної лікарні.

 - У  Вінниці евакуйовані громадяни можуть зупинитись у  міських школах № 6 (вулиця Стрілецька, 12) та  № 31 (вулиця Богдана Ступки, 13, ). Тут організовано гаряче харчування, є саме необхідне, включаючи теплий одяг, - зазначив Андрій Петрович. - Вивезено повністю пацієнтів та персонал ЦРЛ з  м. Калинівки, 150 хворих евакуйовано, включаючи  3 породіллі. Усі вони розміщені в лікарнях Вінниці. На даний час немає жодного загиблого – одна жінка із незначним тілесним ушкодженням знаходиться у ЦРЛ м. Вінниці, де їй надається необхідна медична допомога»,- повідомив Андрій Гижко.

 На складах продовжують розриватись артилерійські снаряди, проте інтенсивність вибухів зменшилась у 15-20 разів (зараз розривається 3-4 снаряди на хвилину проти 50-60 снарядів на хвилину у нічний час).

  - Ми не можемо зараз говорити про повну локалізацію загоряння, однак це об’єкт військовий, обмежений у доступі тож в обласному штабі працюють військові фахівці, які мають досвід у ліквідації наслідків пожеж на складах у Харкові та Сватовому. Зараз на місці працюють два важкі танки, обладнані помпами для гасіння пожежі»,- додав перший заступник голови облдержадміністрації.

 Андрій Гижко  також зазначив, що є попередня домовленість про виділення додаткових коштів з державного резервного фонду на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації на Вінниччині, оскільки постраждали не лише приватні будинки та господарські будівлі, є пошкодження навіть в казармах  «Ягуару», дуже серйозно постраждали  автодороги, тому буде цілий перелік заходів щодо ліквідації наслідків лиха. Ця сума дуже умовна, але попередньо мова йшла про 100 млн. грн. бюджетної допомоги.

  Андрій Гижко також повідомив: «Зараз до  Вінниці прибуває 100 рятувальників  піротехнічного напрямку ДСНС  з інших регіонів України. Вибухотехніки будуть розміновувати територію і надавати доступ до помешкань людей. Адже деякі залпові ракети не вибухають, а летять і приземляються не розірвавшись, тому в першу чергу повинні  працювати піротехніки. Після того, як вони, крок за кроком, обстежать кожну вулицю будемо працювати ми і оцінювати збитки, які треба відшкодовувати».

  У свою чергу, в.о. керівника національної поліції у Вінницькій області Сергій Сокиран повідомив, що як у самій Калинівці, так і в населених пунктах, з яких евакуйовано населення,  випадків мародерства не зафіксовано. Проте усі звернення громадян перевіряються.

Розповісти друзям: