28 Вересня | 2017 | 16:39

Сесія облради: слухали про Калинівку, коригували програми, розійшлись «достроково»…

До порядку денного чергової сесії обласної ради було внесено 60 питань та пункт «Різне». Перед початком їх розгляду депутати вшанували пам’ять свого колеги Ігоря М’ясківського та заслухали найактуальнішу інформацію про стан ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на складах боєприпасів біля м. Калинівка.

Як поінформував перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, ситуація є досить непростою, проте спільними героїчними діями військових та підрозділів ДСНС пожежу вдалось локалізувати.

- Окремі вибухи час від часу виникали через високу температуру, яка ще зберігається в осередку займання, проте  вони вже не несуть тієї загрози, яка була ще добу тому, зазначив Андрій Гижко, подякувавши за злагоджену роботу служб і відомств, органів місцевого самоврядування, волонтерів. - Саме завдяки їх діям вже через дві години вдалось евакуювати першу хвилю місцевого населення  із 5-кілометрової зони ураження - це 23 тис. мешканців Калинівського району, які були відвезені на безпечну відстань (понад 25 км). Для усіх людей було організовано гаряче харчування, надано теплий одяг, засоби зв’язку тощо. Зранку було евакуйовано ще понад 4 тис. громадян, також оперативно вивезено пацієнтів центральної районної лікарні, усім хворим, які там перебували, продовжують надавати медичний супровід у лікарнях Вінниці.

Заступник голови ОДА спростував неправдиву інформацію про горіння хімскладів, розповів про роботу саперів та попросив громадян, які повертаються до своїх осель, бути уважними і повідомляти Держслужбу надзвичайних ситуацій про будь-які потенційно небезпечні предмети, які можуть трапитись на шляху або на території домогосподарств.

Прозвучала також інформація, що Вінниччині у скрутний час надають допомогу представники Нацполіції і Нацгвардії з п’яти областей, направила допомогу Харківська область, яка нещодавно пережила подібну ситуацію на складах у Балаклії. Людських жертв вдалось уникнути, лише дві жительки села Медвідка були травмовані, їм надається медична допомога. Що стосується пошкоджень, то внаслідок потрапляння боєприпасів згоріли 7 осель, їх власникам буде виділено кошти на відновлення або на придбання іншого житла.

- Відкрито спеціальний благодійний рахунок при обласному бюджеті, на якому будемо накопичувати відповідні ресурси. Також Кабміном було прийнято постанову про виділення 100 млн. гривень з резервного фонду, - додав Андрій Гижко. - З нами вже зв’язались сусідні області, які будуть надавати в якості допомоги будівельні матеріали для відновлювальних робіт. В Україні працює лише два заводи з виготовлення шиферу, тому всю продукцію ми викупляємо у них одразу «з коліс». У Калинівці на базі машинобудівного заводу організовуємо майданчик, куди будуть завозитися будівельні матеріали. Там є охорона, кран-балки і розвантажувачі, склади для зберігання шиферу і скла.

Обговорюючи почуте і ставлячи запитання, депутати висловлювали різні думки - і що державна влада не здатна гарантувати безпеку навіть у глибокому тилу, і що влада та громадяни показали злагоджені й ефективні дії у цій надзвичайній ситуації…

Про хід виконання обласної програми підтримки учасників АТО та їх родин інформувала сесію директор обласного департаменту соціальної та молодіжної політики Наталя Заболотна. За її словами, збільшену облрадою разову допомогу родинам загиблих (з 30 тис. до 60 тис. грн.) цього року отримали 10 родин, також по 20 тис. грн. допомоги від області отримав 21 учасник АТО, що зазнав поранення, каліцтва чи контузії. Компенсацію на придбання житла отримали 33 родини загиблих захисників. А ще Вінниччина - єдина область, яка компенсує навчання у вузах учасникам АТО та їх дітям.

Звітував і заступник прокурора області Сергій Сухоребрий, який розповів про певне зниження злочинності в порівнянні з минулим роком, про знешкодження бандитських та корупційних груп, про викриття злочинної групи, яка займалась рейдерством і шахрайством в аграрній галузі тощо.

Також депутати заслухали звіт постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів та обласних програм, підтримали будівництво та облаштування пунктів пропуску на кордоні з Молдовою, підкоригували Перспективний план формування ОТГ області, внісши до нього нові межі кількох новостворених обєднаних громад; затвердили положення програм пільгового кредитування житла, оздоровлення дітей тощо.

Коли депутатам ще лишалось розглянути півтора десятка питань, до президії підійшов колектив інформаційного порталу «Власно. інфо» з плакатами, у яких йшлося про тиск на їхнє видання, і головуючий Анатолій Олійник оголосив чергову перерву в засіданні. Після перерви кворум зібрати не вдалось, тому сесію було закрито.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: