5 Жовтня | 2017 | 12:21

Ремонти відшкодує держава

Вартість будівельних матеріалів та ремонтних робіт, які громадяни оплачували за власні кошти, буде відшкодовуватися з держбюджету за умови пред’явлення підтверджуючих документів.

Ремонтні роботи в населених пунктах, постраждалих від вибухів на військовому складі, розпочались одразу, як тільки це стало можливо з міркувань безпеки.

Так, за словами Калинівського міського голови Анатолія Шамалюка, вже станом на 2 жовтня відремонтовано та забезпечено шифером дитсадок №6 (40 листів шиферу), житлові будинки у селі Калинівка-2 (30 листів), житлові будинки на вул. Пушкіна (180 листів), також вставлено 324 вікна. Триває постачання нових партій шиферу та інших будматеріалів, адже бригади будівельників працюють постійно...

У Сальнику зі школою та дитсадком усе більш-менш гаразд - пошкоджено лише кілька шибок. Території цих закладів оперативно відпрацювали піротехнічні служби з Рівного та Кропивницького. Тамтешні ФАП і будинок культури теж цілі. Але є, наприклад, хата, в якій майже розбомбило стіну. Довелося ставити підпорки і терміново ремонтувати.

Як розповіла директор обласного департаменту соціальної та молодіжної політики Наталя Заболотна, біля хати Володимира й Валентини у Сальнику ввечері 30 вересня були зібрані всі будівельні матеріали, необхідні для початку відновлювальних робіт.

- Очі хазяїв почали посміхатися і зявилась віра. Разом із сільським головою всі добряче попрацювали. Наступного дня привезли балон газу, щоб готували їсти. Вже 3-го жовтня стіна була відновлена, дах накритий - можна приступати до внутрішнього ремонту в хаті. І найголовніше - тут на подвірї працювали і місцеві, і молодь з Маріуполя, Львова й Запоріжжя. Все буде добре! - каже Наталя Заболотна.

Комісія з ліквідації наслідків аварії разом з небайдужою молоддю (адже потрібні міцні руки) виїхала і в Павлівка, Медвідку, Дорожнє... Так, у Павлівці на вул. Шевченка серйозно постраждала оселя родини, в якій днями зявились на світ хлопчики-двійнята, а ще є дворічна донечка. У хаті оперативно перекрили дах, надали іншу допомогу (підгузки, продукти, одяг…) і зробили все можливе, аби малюки з батьками якнайшвидше повернулись додому.

Важливо також, що вартість будівельних матеріалів та ремонтних робіт, які громадяни оплачували за власні кошти, буде відшкодовуватися з держбюджету за умови предявлення підтверджуючих документів.

- Це бюджетні кошти, які вимагають певної процедури їх використання.  Для цього ми розгортаємо систему, де будуть акумулюватись всі чеки, накладні і квитанції, надані жителями постраждалих територій. Крім того, визначено комунальне підприємство «Благоустрій» міста Калинівка, яке буде виступати в якості підрядника й укладатиме договори субпідряду з організаціями-надавачами ремонтно-будівельних послуг та реалізаторами будматеріалів. Саме до цього підприємства громадяни можуть звертатись і укладати договори на проведення робіт або відшкодування їх вартості, - розповів голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: