6 Жовтня | 2017 | 13:44

«Роман-серіал» Тіни Гальянової

з містичним сюжетом і роздумами про людяність презентували нещодавно у вінницькій книгарні «Є».

- Слова матеріальні - іноді щось скажеш або про щось подумаєш, і воно відбувається. Перед героїнею мого роману, молодою письменницею Жанною Ходжановою, постає питання, як і, певно, перед кожною творчою людиною: чи якось впливають її твори на реальність? Вона наче випадково дізнається, що написане і видане нею має фантастичну особливість здійснюватися в житті. На цьому зав’язується сюжет, - розповідає вінницька письменниця і журналістка Валентина Гальянова. - Написати можна як щось хороше, так і щось погане. Та чи відповідають письменники за свої твори? І, відповідно, що ж відчуває людина, яка отримує у свої руки таку владу - творити життя тих, хто довкола тебе?

За сюжетом, з головною героїнею трапився неприємний випадок, і вона розуміє, що покарати кривдника в реальності не зможе. Тому вирішує написати книгу, в якій «усе розставить на свої місця». Написала, а через певний час зустрічає людину, в житті якої відбуваються події з книги. Жанна стає перед непрос­тим вибором - «написати» особисте щастя чи врятувати життя людей, які мимо­волі стали заручниками її фантазії. Вона шукає вихід, а читач шукає відповідь: хто ж переможе в душі героїні - літератор чи людина?

З інтригуючим серіалом порівняв цей роман літературознавець Олександр Вешелені. Адже, за його словами, кожен з численних невеликих розділів зупиняється на якомусь напруженому моменті, і хочеться читати далі, і можна прочитати за кілька годин. Така література не обтяжує, а захоплює. Можна отримати порцію адреналіну, як і від перегляду серіалу, але отримати й більше приводів для роздумів…

Вінничанка Валентина Гальянова - випускниця Інституту філології й журналістики Вінницького педуніверситету, працює на обласному радіо. З іншим своїм романом - «Ходіння Туди й Назад» - стала лауреатом конкурсу «Коронація слова - 2013». Має низку престижних літературних відзнак не лише за прозові книги, а й за поетичні.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: