10 Жовтня | 2017 | 17:32

Вінниця допомагає Медвідці

Населеним пунктам, що зазнали ушкоджень від пожежі на військовому складі, Вінниця продовжує надавати допомогу в забезпеченні будівельними матеріалами та у відновленні будівель.

Спочатку було надано муніципальні автобуси та організовано пункти прийому для людей, які рятувались від вибухів. А 29 вересня Вінницька міськрада ухвалила рішення виділити Калинівці 5 млн. грн. на ліквідацію наслідків надзвичайної події. Нині Вінниця продовжує надавати допомогу в забезпеченні будівельними матеріалами та у відновленні пошкоджених будівель.

Так, серед об’єктів, які особливо постраждали, - приміщення початкової школи в селі Медвідка Вінницького району. Поки тривав ремонт, два десятки тамтешніх молодших школярів тимчасово навчались у Вінницькій ЗОШ №5. Їх забезпечили безкоштовними сніданками та обідами, а на уроки і додому возив шкільний автобус зі Стрижавки. До речі, одночасно з відновленням даху в школі Медвідки варили обіди для будівельників, також для фахівців ДСНС, які шукали та знешкоджували розкидані вибухами боєприпаси.

Робітники з Вінниці також працювали над ремонтом сільського ФАПу та пошти, працівники Вінницької транспортної компанії закрили шифером пробиту покрівлю Медвідського клубу. Силами будівельників з обласного центру відремонтовано і дахи більш як двох десятків приватних осель (на вулицях Пушкіна, Шевченка, Садова, Золота, Підлісна, Центральна). Це, переважно, хати людей старшого віку, яким важко відновлювати їх самотужки.

Доводиться будувати заново хату на вулиці Садовій, бо стара стала непридатною для проживання. Від вибухової хвилі постраждала і господиня. Поки вона в лікарні, будівельники вимурували фундамент і взялися зводити стіни. А на вул. Центральній родина змушена перебратись у літню кухню, тому її розширюють, роблять прибудову…

За словами Вінницького міського голови Сергія Моргунова, який відвідав село в розпал ремонтних робіт, навіть у вихідні працювали близько сотні представників комунальних підприємств міста.

- Це, в першу чергу, добровольці, які виявили бажання попрацювати над відновленням будинків у Медвідці. Вони представляють різні комунальні підприємства - Вінницьку транспортну компанію, ЖЕКи. Також долучились підрядні організації, які проводять різні капітальні роботи у Вінниці (наприклад, на Космонавтів) або які виконували капітальні роботи у школах. Тобто ті, з ким міська рада працювала протягом року, - розповів міський голова.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".


Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: