12 Жовтня | 2017 | 15:39

Ідеї вчених про електроенергетику

обговорювали у Вінниці на Міжнародній науково-технічній конференції «Оптимальне керування електроустановками» («ОКЕУ-2017»).

- Це вже четверта конференція, яка відбувається на базі нашої кафедри раз на два роки, - розповів завідувач кафедри електричних станцій і систем Вінницького національного технічного університету професор Петро Лежнюк. -  Основна ідея конференції - енергозбереження та осучаснення всіх процесів, які стосуються ринку електроенергії. Обговорюємо питання оптимального керування в енергосистемах, сучасні тенденції розвитку цієї галузі науки, особливу увагу приділяємо енергозберігаючим технологіям, оптимізації режимів електричних мереж, комп’ютерним системам їх діагностування, альтернативним і відновлюваним джерелам енергії тощо. Озвучуємо ідеї та намагаємося впроваджувати їх через Міністерство енергетики. Так, серед учасників конференції є наш випускник Костянтин Запайщиков - голова Ради оптового ринку електричної енергії України, член Координаційного центру з запровадження нового ринку електроенергії, радник президента Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом»…

За словами Петра Лежнюка, участь у цій конференції беруть не лише вітчизняні та іноземні науковці, а й керівники провідних енергетичних компаній (теж випускники ВНТУ), завдяки діяльності яких частка енергії, виробленої з відновлюваних джерел, в енергосистемі Вінниччини наближається до 9%, тоді як середній загальнодержавний показник становить 1,4%.

Доповідачами IV Міжнародної конференції «ОКЕУ-2017» були вчені з Вінниці, Києва, Луцька, Львова, фахівці з університету «Люблінська політехніка» (Польща), Західночеського університету (м. Плзень, Чехія), свої дослідження подали також науковці з Молдови, Камеруну, Португалії, Вєтнаму, Казахстану, Йорданії.

Роль атомної енергетики; якість електропостачання при впровадженні відновлюваних енергоджерел; проблеми ємності накопичувачів (акумуляторів); оцінювання метеопараметрів при плануванні виробництва енергії сонячними електростанціями; аналіз стійкості енергосистем та розпізнавання аварійних ситуацій; особливості створення «зелених» малих ГЕС - цих та низки інших актуальних тем торкнулись учасники конференції.

- Подано багато цікавих актуальних доповідей, - зазначив під час пленарного засідання ректор Вінницького національного технічного університету професор Володимир Грабко. - Враховуючи, що гостро стоїть проблема відходу від традиційного використання газу як енергетичного ресурсу, також проблеми енергозбереження та енергоефективності, учасники конференції вирішують певні задачі з оптимізації енергетики України, щоб енергетичні затрати на одиницю виробленої продукції наблизити до європейських норм.

До речі, Міжнародна конференція на тему керування електроустановками цьогоріч збіглася з 45-річним ювілеєм кафедри електростанцій і систем ВНТУ.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: