23 Жовтня | 2017 | 12:28

Як у Вінниці письменників переплутали

Спостережливий читач нашої газети помітив, що на Алеї бюстів видатних земляків у Центральному парку письменник Василь Земляк раптом «став» Миколою Трублаїні, а Трублаїні - Земляком.

Погруддя цих двох відомих письменників стоять одне навпроти одного. А плутанина виникла, коли старі таблички з кольорового металу (пошкоджені й розікрадені) міняли на нові пластикові.

Отже, хто знайомий не лише з творами, а й з портретами цих класиків, зауважить, що Микола Трублаїні мав коротшу зачіску і був молодшим (у 34 роки помер від поранення в 1941-му), а Василь Земляк (прожив 53 роки) раптом «відмолодів» і «постригся».

Нагадаємо, Микола Трублаїні (Трублаєвський) родом з Вільшанки Крижопільського району, був письменником і журналістом, написав чимало творів про Північ («Шхуна «Колумб», «Лахтак», «Глибинний шлях», «Волохан», «Крила рожевої чайки»…). А письменник і кіносценарист Василь Земляк (Вацлав Вацек) родився в Конюшівці Липовецького району, у Другу світову був підпільником, автор книг «Камяний брід», «Гнівний Стратіон», «Підполковник Шиманський», «Лебедина зграя» (за останньою створено фільм «Вавилон-ХХ»)…

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".


Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: