7 Листопада | 2017 | 14:55

Допоможемо Анжеліці ходити

19-річна Анжеліка Фалейтор хворіє на дитячий церебральний параліч, має вивихнуті ноги різної довжини та деформований хребет. Не стати прикутою до візка їй допомогли б три складних операції. Та де взяти на них кошти?

- Проблеми зі здоровям в Анжелічки почались практично з народження, а в 5 місяців, коли всі діти вже впевнено сиділи й підносились з допомогою батьків, Анжелічка не могла навіть добре тримати голівку, - розповідає мама дівчиниТетяна. - Ми з чоловіком багато їздили по лікарнях, возили її по всіх можливих знахарях і докторах наук, та нічого хорошого з цього не було. А в рік Анжеліці поставили діагноз ДЦП. В чотири вона почала багато плакати перед сном від того, що в неї боліли колінця. У неї не вирівнювались ніжки, і з того часу почались наші перші операції. Але я не зупинялась і не опускала руки, постійно возила доньку на різноманітні масажі й намагалась розвивати її як фізично, так і духовно.

Та ще більші проблеми в Анжеліки почались у підлітковому віці - вивихи тазостегнових суглобів. Відтоді з кожним роком дівчині все важче спинатись на ноги і робити хоча б кілька кроків. Є в неї добрі друзі, які не раз допомагали морально, а тепер постала особливо гостра потреба в матеріальній допомозі.

- Ми з Анжелічкою познайомились, коли я організовувала свій перший фотопроект для сімей, в яких підростає дитина з інвалідністю, - розповідає вінницька журналістка й активна благодійниця Мирослава Слободянюк. - У минулому році на 18-ліття Анжелічки я зібрала знайомих, які організували для неї незабутні іменини. Цьогоріч я дізналась, що в її родині трапилось горе - на рак захворіла бабуся, яка мешкає у маленькій однокімнатній квартирці разом з Анжелікою та її мамою. Мені захотілось просто витягнути дитину з такої пригніченої атмосфери й подарувати їй хоча б один день казки. Час від часу намагаюся організувати такі «дні радості» для діток, які мають інвалідність. Через соціальні мережі групую небайдужих людей, й ми всі разом створюємо свято.

Тоді Мирослава та небайдужі вінничани запросили Анжеліку до салону краси, де їй уперше зробили вишукану зачіску та макіяж «як у телезірки», подарували стильну сукню, пішли до ресторану, поласували солодощами, влаштували професійну фотосесію…

- Прокинувшись у той день, я побачила за вікном дощ і зрозуміла, що йти нікуди не хочу, але мама наполягала, що треба кудись йти. Вийшла з дому я без настрою. Коли побачила Мирославу, теж нічого не запідозрила, була впевнена, що зустріч випадкова. Після чого почула: «Ну що - пішли ?» Куди і для чого, я зрозуміла не одразу… Коли побачила себе в дзеркалі, то не вірила, що можу бути настільки гарною. В мене ще не було стільки неймовірних емоцій в один день, я відразу й не могла повірити, що стільки всього в мене трапилось. Всі, хто долучався до казки, чудові, і я їм вдячна від усього серця, - ділилась враженнями Анжеліка.

У студії вона позувала, як справжня фотомодель, намагалася тримати «голівудську посмішку», проте було помітно, що стояти Анжеліці важко. Якщо в дитинстві вона могла ходити, тримаючись за руку, то тепер ледве пересувається за допомогою ходунків і все частіше їздить на візку. Без термінового лікування дівчина скоро може втратити здатність ходити…

- Нещодавно лікарі в Харкові дали Анжеліці шанс стати на ноги, лише для цього необхідно провести ряд дорогих операцій, - розповідає Мирослава Слободянюк. - Щоб розпочати лікування, необхідно 10 тисяч доларів, яких у родини дівчинки немає. Мати Анжеліки виховує її сама, батько загинув декілька років тому. Вся надія родини - на небайдужих людей.

Однією з таких небайдужих і є на два роки старша за Анжеліку Мирослава. Вона стукає до сердець благодійників і використовує всі шанси зібрати по крупинках необхідну суму. Так, Мирослава Слободянюк запрошує всіх на презентацію своєї першої поетичної збірки «Невидиме сонце», що відбудеться в неділю 12 листопада о 16:00 за адресою: вул. Пирогова 112а, клубний офіс «Cabinet» (зупинка Зодчих, 2-й поверх над аптекою). Кошти від продажу книжок підуть на лікування Анжеліки.

- Давайте зробимо це разом! Давайте подаруємо Анжеліці шанс стати на ноги, - закликає Мирослава. - Обіцяю, що програма заходу буде дуже насиченою. Читатимуть мої авторські вірші кількома мовами. Також професіонали декламуватимуть їх мовою жестів. Цікавинкою стане відео, зняте за сценарієм одного з віршів. Будуть українські та східні танці, виступи вінницьких бардів. А на завершення - фуршетний стіл із солодощами під каву та чай від кав’ярні-благодійниці…

Заради цієї доброї справи вже продаються примірники книжки Мирославиних віршів (перший замовила дівчина Аня з Хмельниччини), а коваль Роман Тринос виставив на благодійний аукціон свою унікальну роботу - ковану карту України.

Долучитись хоча б невеличкою сумою може кожен. Для небайдужих, які захочуть допомогти, повідомляємо номер картки «ПриватБанку»: 5168757308963497 (Фалейтор Анжеліка Олександрівна). Телефон Мирослави Слободянюк: 096-983-27-44.

Фото Максима Зайцева

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: