13 Лютого | 2018 | 10:52

Біометрична лихоманка скоро минеться

черги за паспортами зникнуть до літа, обіцяє начальник Управління державної міграційної служби у Вінницькій області Борис Наливайко
Нові біометричні документи стрімко увірвалися в життя українців. Дедалі більше мешканців області замість старих, паперових посвідчень особи прагнуть отримати біометричні паспорти нового зразка. Причому як для виїзду за кордон, так і для внутрішнього використання у вигляді ID–карток.

В обидва документи вмонтовані спеціальні електронні чипи, в яких «закодовано» усю інформацію про власника. Біометричний закордонний паспорт  (документ, що посвідчує особу людини за кордоном) виготовляється у формі книжечки й має тридцять чотири сторінки, передбачені для відміток про перетин кордону. А чип міститься у палітурці з цифровим фото власника, відсканованим підписом та відбитками його пальців. Український же ID-паспорт – це внутрішній документ, який має вигляд картки й посвідчує особу тільки на території нашої держави.

- ID-картку видають лише за місцем реєстрації особи. А от оформити біометричний закордонний паспорт можна у будь-якому підрозділі Державної міграційної служби або в паспортному сервісі. Хоч у Вінниці, хоч у райцентрі, - нагадує Борис Наливайко.

Втім, незважаючи на те, що «в будь-якому сервісі», а також на те, що в Україні запроваджено послуги електронної реєстрації, черги за документами не меншають. Чому?

Борис Наливайко називає кілька причин аномального, як каже він, попиту на закордонні паспорти нового зразка. Мовляв, багато хто поспішає зробити документ зовсім не тому, що збирається за кордон на заробітки чи навчання. А про всяк випадок, «щоб було». По-друге, державний поліграфічний комбінат «Україна», який друкує паспорти, виявився неготовим до ажіотажу й не зміг вчасно виготовити потрібну кількість документів.

Тепер же ситуація потроху виправляється. На держполіграфкомбінаті змонтували додаткову лінію. Й сьогодні мешканці Вінниччини вже отримують термінові закордонні паспорти, за якими звернулися 17 січня цього року. А також звичайні, нетермінові – їх клієнти замовляли раніше, 25 жовтня 2017 року. Це поки що довше термінів, передбачених законом, та вже не так багато, як тоді, коли безвіз тільки-но «запрацював» і Україну охопила справжня «біометрична лихоманка»...

/Текст повністю - у паперовій версії газети

 
Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: