27 Лютого | 2018 | 16:27

Пам’ятник полеглим на Майдані

урочисто відкрили у центрі Вінниці. Відтепер на майдані Небесної Сотні височіє композиція молодого київського скульптора Бориса Данилюка, що має символічну назву «Дерево Свободи».

Це бронзова вишня, яка, попри все, проростає з рідної землі, зображеної у формі карти України. А з вишні падають квіти, що символізують загиблих героїв, і розпускається новий цвіт як символ прийдешніх поколінь…

Датою відкриття монумента обрали 23 лютого, адже саме в цей день 4 роки тому на цій же площі вінничани прощалися зі своїм 34-річним земляком - Героєм Небесної Сотні Максимом Шимком.

В урочистостях взяли участь родини тридцяти Героїв Небесної Сотні з усієї України, учасники Революції Гідності, військовослужбовці, учасники АТО, волонтери та інші представники громадськості, керівництво міста й області, депутати Верховної Ради та місцевих рад, а ще ліцеїсти Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, де навчається син Героя Небесної Сотні жмеринчанина Леоніда Полянського Едуард.

Загиблих за Україну вшанували хвилиною мовчання. А відкрили пам’ятник матір Героя Небесної Сотні Максима Шимка Зоя Кузьменко та син Героя Небесної Сотні Леоніда Полянського Едуард Полянський.

- Всі люди пам’ятають Майдан. З нього починалася Україна, хоч їй уже було 25 років, але воля не настільки була стверджена, як вона стверджена Небесною Сотнею. І з цього часу починається новий час нашої любої і рідної України. Батьки Небесної Сотні будуть завжди пам’ятати наших хлопців, які пішли на Майдан і загинули. Ми прикладемо усі сили, щоб про це пам’ятали. Інакше нам жити не можна. Ми повинні виховувати майбутні покоління України, щоб вони любили її і шанували, - сказала мама Максима Шимка Зоя Семенівна.

Як ми розповідали, довкола встановлення цього памятника точились гострі дискусії. Одні активісти казали, що це якесь «дерево-покруч» і що встановлюють його там, де планувався монумент Тарасові Шевченку. Інші, як-от ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та ще два десятки громадських організацій, висловились саме за цю площу, на якій вирував вінницький Майдан і з якої проводжали наших загиблих земляків, і підтримали композицію «Дерево свободи». І Вінницька міськрада ухвалила рішення про прийняття у комунальну власність громади міста від Благодійних фондів «Памʼяті Небесної Сотні» та «Подільська Громада» цієї скульптурної композиції та погодила її встановлення на майдані Небесної Сотні (колишня Театральна площа).

На невипадковість символу покрученого дерева звернула увагу волонтерка Юлія Вотчер. Саме під таким деревом клали тіла вбитих майданівців біля Михайлівського собору. Це зафіксував на одному зі своїх останніх фото Герой Небесної Сотні Володимир Мельничук.

Детальніше - в наступному випуску газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: