15 Березня | 2018 | 12:42

Без роботи не залишаться

Випускники профтехучилищ не оббивають пороги центрів зайнятості та майже не потерпають від безробіття: чи не 100% з них працевлаштовуються. Такою є кон’юнктура сьогоднішнього ринку і така тенденція підвищеного попиту на кваліфіковані кадри з виробничих спеціальностей збережеться найближчими роками. Це підтверджують і роботодавці, і менеджери з персоналу. Нещодавно в обласній філармонії відбувся профорієнтаційний захід для учнівської молоді «ПрофіСтарт: обери своє майбутнє». І він лише підтвердив цю закономірність.

Тут зібрали випускників шкіл, учнів профтехучилищ та потенційних роботодавців (від маленьких фірм до потужних виробництв). Якщо відверто, то на цьому заході знайти роботу завиграшки могли б і цілком дорослі безробітні, що ніяк не можуть працевлаштуватися – вакансій вистачало для різних спеціальностей.

Подія відбулась завдяки обласній службі зайнятості та департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Скільки професій ви можете назвати? 30-40 – не більше…

- А їх є понад 5 тисяч! І тому наше найперше завдання – вчасно зорієнтувати дітей у цьому морі професій, максимально поінформувати і допомогти з профорієнтацією, - розповідає начальник відділу активної підтримки безробітних Правобережного районного центру зайнятості Вінниці Валентина Прищепа. – Усе починається зі спеціально розробленого комп’ютерного тестування, яке і сьогодні ми проводимо. Його результати дають загальну картину – до яких професій школяр має хист, якою діяльністю йому рекомендовано займатися з огляду на здібності. Маємо спростувати ще один стереотип, що йти після школи у ПТУ – це програшний, «лузерний» варіант. Адже і після училища можна продовжити освіту. Між тим до нашого центру занятості випускники ПТУ практично не приходять – їх одразу забирають. І зарплати пропонують гарні. Для цих дітей є гарантовано робота! А близько 80% тих, хто перебуває на обліку, – люди з вищою освітою…

Багато серед випускників ПТУ чітко уявляють, де і ким хочуть працювати, яку зарплату отримуватимуть. 17-річна Юлія навчається в ВХПТУ №5. Її майбутній фах - дизайнер-оформлювач керамічних виробів, художник-оформлювач. Училище – лише перша сходинка на шляху творчої реалізації. Каже, що хоче вивчитися на ілюстратора, а поки що набирається майстерності. Полюбляє петриківський розпис (в тому числі виконує і невеличкі палатні замовлення), із задоволенням ліпить, оформляє плакати, стенди.

- Після навчання ми легко можемо влаштовуватися у рекламні фірми, але я хочу працювати ілюстратором і працювати фрілансером. Я вже підробляю трішки, без роботи точно не залишуся, - поділилась дівчина.

У своєму майбутньому впевнені і студенти ЦПТО №1, які обрали професію кухаря-кондитера. 16-річна Іоланта розповіла, що виробничу практику проходила у кафе «Мандрівник», де навчилась багато цікавого і необхідного. Сама готує з дитинства і має хист до цього заняття. А у працевлаштуванні випускникам закладу традиційно допомагає керівництво. Декого беруть на роботу вже після проходження практики, та й навіть житлом забезпечують.

- Наш навчальний заклад уклав дуже багато договорів про співпрацю з підприємствами різного напрямку. В нас 3 профілі: металообробка, кухарська справа і будівельна. Підприємці зацікавлені у співпраці з нами, - підтверджує майстер Жанна Бобчук.

 

Цього дня 9 закладів професійно-технічної освіти Вінниці презентували свої заклади, продемонстрували тематичні виставки й майстер-класи. Ось неповний перелік заявлених професій: кухарі, кондитери, офіціанти, швачки, будівельники, зварники, муляри, перукарі, візажисти… Попит дорівнює пропозиції.

Автор: Юлія Разанова
Розповісти друзям: