29 Березня | 2018 | 09:47

Блиск і убогість вінницьких маршруток

Що спільного між нашими автобусами та літаками, які злітають і сідають у Дубаї, найбільшому місті Арабських Еміратів із велетенським міжнародним аеропортом? Не спішіть відповідати «нічого».
Аеропорт Дубая входить до сімки найпотужніших у світі, а за трафіком пасажирського потоку займає 6 місце. Це грандіозне «перехрестя» з величезною кількістю напрямків і маршрутів. Незважаючи на неймовірне навантаження, аеропорт працює, мов годинник, завдяки, в тому числі, сучасній системі GPS-навігації та моніторингу транспорту. Так от, така ж система із використанням супутникового та стільникового зв’язку наразі активно впроваджується у Вінницькій області, на міжміських автобусних маршрутах.

- Скоро кожен транспортний засіб, кожна маршрутка, яка працює на міжміських напрямках, матиме програму GPS-навігації «Віалон». За її допомогою в аеропорту Дубая здійснюється підвезення пасажирів та екіпажів то літаків, - говорить Сергій Волков, керівник департаменту ЖКХ, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА. - Ця система допомагає координації, впорядкуванню та безперебійності руху.

Наразі вже 250 перевізників Вінниччини оснастили свої бусики багатофункціональною системою «Віалон».

- Спочатку з їх боку був спротив, - зізнається Сергій Волков, - та скоро вони зрозуміли, що це в їх же інтересах, і зараз із власної ініціативи впроваджують програмний комплекс GPS-моніторингу.

Що ж це за власні інтереси? Завдяки «Віалону», перевізник, господар маршрутки, точно знає, де наразі його транспорт, чим зайнятий водій. Були випадки, розповідають в департаменті ЖКХ, енергетики та інфраструктури, коли за допомогою «Віалону» власники «ловили» своїх водіїв на лівих заробітках...

/Текст повністю - у паперовій версії газети

Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: