26 Квітня | 2018 | 10:07

Обіди з видом на прекрасну Бушу

Якщо ви приїдете в це неповторне село, в гості до Надії Пірняк, то потрапите в казку двічі.
Перше диво - сама Буша. Розповідати про неї можна довго й натхненно. Бо це і унікальний язичницький храм, і підмурки старовинної вежі, і сад скульптур з пісковика, і таємничий Гайдамацький Яр з реліктовими скелями, печерами, стрімкими потічками, «доісторичними» папоротниками. Та краще все побачити самому, ковтнути неповторного місцевого повітря.

Саме за цим приїжджають у Бушу туристи. І з першого дива потрапляють у друге: в садибу Надії Пірняк. Її, а також її чоловіка Олександра Олександровича, справедливо називають хранителями Буші. Подружжя довгий час опікувалося заповідником, знаходило й зберігало сліди трипільської, черняхівської культур, вивчало місцеву історію. А кілька років тому започаткували в селі зелений туризм та перетворили свою садибу на пансіон. Власне, завдяки Пірнякам Буша стала успішним селом, яке розвивається та заробляє кошти на власній історії.

Надія Пірняк каже, що ідея обернути свій затишний дім на таку собі туристичну базу виникла, коли потік мандрівників до села різко посилився. Почали приїжджати люди не тільки з Вінниці, а з Києва, Одеси, Луганька, Білорусі. Тож виникла потреба у готелях, їдальнях - усьому тому, чого, зазвичай, в селі бракує.

Відтоді будинок Олександра та Надії Пірняків не буває напівпорожнім. Ту раді і новим гостям, і завсідникам, які приїздять регулярно. Господар розповідає туристам про місцеві пам’ятки, проводить з ними екскурсії… А господиня, крім того, смачно, від душі годує.

- Ми близько до Молдови, тож кухня в нас особлива, певної мірою, інтернаціональна, - розповідає вона. - Ті, хто приїжджають не вперше, просять готувати нашу мамалигу, замовляють наперед бринзу, беруть з собою додому бушанське, напівсолодке вино.

Ці наїдки, запевняє гординя зеленої садиби, в місцевій кухні були завжди, але молдовські страви не витіснили суто українські...

 

/Текст повністю - у паперовій версії газети

Автор: "Смачна п'ятниця"
Розповісти друзям: