2 Травня | 2018 | 10:07

Меч Ареса в Божій ріці

Історія мерехтить іменами, які не тьмяніють, скільки століть не минає. Постать Аттіли не дає дослідникам спокою: хто він, звідки? Як вплинули часи Аттіли на нашу із вами історію, адже держава гуннів, ним заснована, займала територію майже усієї сучасної України?..
Легендарний цар Атілла, який створив державу, котра простягалася від Рейну до Волги, похований в Ладижині. Саме тут знаходиться його оповита міфами, набита скарбами могила - в цьому переконаний місцевий краєзнавець, дослідник Михайло Провільський.

Власне, про гуннів відомо і досить багато, оскільки вони панували кілька сторіч… І дуже мало, бо мечем тодішні люди володіли краще, ніж пером. 

Племена хунну (вони ж гунни), на думку істориків, прийшли до нас далеко зі Сходу. Надзвичайно войовничі, рухливі, відчайдушні, гунни спочатку добре поколошкали Китай: саме на захист від них давні китайці звели Велику стіну.

В V столітті гунни завоювали Європу та змусили гордих римлян і цивілізованих візантійців платити їм данину. В ті часи кочівники контролювали величезну територію, до якої входила і Україна.

Найвідомішим вождем гуннів був Аттіла. Це він підкорив аланів, остготів, інші племена та створив потужну Гунську імперію, яка розляглася від Дунаю до Балтики, від Уралу до Кавказу.

Історикам відомо про походи Атілли, адже його військо, наче могутній кулак, обрушувалося на Балкани і Персію, Вірменію та Італію… Але ніхто до сьогодні не знає, де знаходилась столиця гунського царства.

- Я вважаю, столиця була тут, на території сучасного Ладижина, - каже Михайло Провільський, - і можу це довести...

 

/Текст повністю у паперовій версії газети

Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: