3 Травня | 2018 | 09:40

Травень. Усі на шашлик!

Саме ця, без перебільшення культова страва – головний герой сьогоднішньої рубрики
Шашлик, напевне, один із найстаріших наїдків на світі. Як тільки шматок м’яса випадково впав у жар, а печерні люди його витягли, спробували та переконалися, що це набагато смачніше, ніж сира мамонтятина… Одразу виник первісний шашлик – смажена здобич.

Довгий час українці готували поросят, дичину, птицю та інше на рожнах. Однак років триста тому від кримських татар наші предки перейняли більш легкий спосіб смаження м’яса – шматочками, на шампурах. А з рецептом запозичили і назву. Відтоді шашлик – невід’ємна частина нашого побуту, «священний» атрибут пікніків та майовок. Фраза «на шашлики» має безліч значень: це і відпочинок, і гарна погода, і свіже повітря, і живе багаття, і спілкування… 

Рецептів шашлику існує сила силенна. А суперечки щодо того, як правильно його маринувати й чи потрібно це робити взагалі, не вщухають до сьогодні.

Внесемо ясність. На Сході, звідки прийшов до нас шашлик, його не маринували. Та й чимало кухарів екстра-класу вважають, що якісне м’ясо не потребує нічого, крім грубої солі, перцю та, можливо, трав. 

Проте любителів маринованого шашлику все-таки більше. З вуст в уста передають вони «золоті» рецепти маринадів, секретні суміші та компоненти, які буцімто роблять м’ясо надзвичайно ніжним, соковитим, ароматним…

Одні переконують, що найкраща основа для маринаду – фруктовий оцет чи лимонний сік. Інші наполягають, що це біле вино. Треті надають перевагу сироватці чи кислякові. Четверті – фанати мінеральної води, а п’яті – натурального квасу. Ну а ще хтось запевняє: маринувати шашлик найкраще у… збитих яєчних білках. Ця субстанція, мовляв, склеює усі щілини, огортає м’ясо наче плівкою, від чого сік не витікає, а залишається в шматочках.

Втім, незважаючи на розмаїття маринадових рецептів, є загальні правила, яких необхідно дотримуватися...

 

Текст повністю - у паперовій версії газети

Автор: "Смачна п'ятниця"
Розповісти друзям: