23 Травня | 2018 | 10:35

Скандальна сесія у Жмеринці

26 депутатів одноголосно висловили недовіру міському голові та розпустили виконком

22 травня в Жмеринці провели позачергову сесію міської ради. Ініціатором скликання був не голова, а депутати. На порядок денний Юрій Світлак, секретар міськоради, виніс два питання: «про звіт першого заступника міського голови Олександра Фурмана» та «про звіт заступника міського голови Костянтина Тимуня». Проте самі заступники, як і мер, на пленарне засіданнч не з’явилися.

Спочатку депутати дружно проголосували за пропонований порядок денний. А потім дійшли висновку, що обидва заступники не справляються з обов’язками. 

Далі – більше. Депутати одноголосно прийняли рішення про розпуск виконавчого комітету. Й поставили питання про дострокове припинення повноважень голови. Тобто про недовіру.

Голосування відбувалося таємно. Його результати вражають: 26 обранців, усі до одного з присутніх, проголосували проти Анатолія Кушніра, жмеринського мера. За лічені години й голову, і виконком відсторонили від керівництва містом.

- Все минуло спокійно та цивілізовано, - запевняє депутат Вінницької обласної ради Аанатолій Віннічук, присутній того дня у Жмеринці на сесії. – Рішення депутатів – закономірний результат, бо Кушнір, грубо кажучи, дістав усіх. Проти нього постали й «чужі», і «свої». Чого вартий конфлікт із побиттям депутатки міськради, який стався наприкінці минулого року…

Що ж було далі, коли сесія скінчилася?

Анатолій Кушнір, а він, хоч і проігнорував засідання, був присутній у приміщенні, відмовлявся визнати факт своєї відставки. Та навіть викликав поліцію, яка прибула до міськради не голіруч, а зі зброєю. Мер наполягав, що депутати вчинили незаконно та вимагав, аби правоохоронці розібралися.

Втім, визначати незаконність чи законність тієї або іншої події – компетенція суду, а не поліції. Все, що зробили поліцейські, це взяли пояснення у присутніх. Після цього, кажуть свідки, Анатолій Кушнір забрав свої речі та покинув кабінет.

Наразі повноваження жмеринського голови виконує Юрій Світлак. Згідно з законом саме секретар перебирає на себе функції мера за його відсутності.

Тим часам думки жмеринчан неоднозначні. Більшість городян, які коментують подію у соціальних мережах, не підтримує депутатів і називає їх вчинок заколотом. «Не вони, а ми вибирали мера, - пишуть жмеринчани. – 26 чоловік не мають права вирішувати за все місто». Багато хто пропонує навіть вийти на місцевий «майдан».

Ну а що закон, запитаєте ви. Розгорнемо «біблію» для депутатів, Закон «Про місцеве самоврядування». В частині 3 статті 79 прописано право депутатського корпусу достроково припиняти повноваження голови. При цьому, зауважує Закон, проголосувати за відставку очільника мають не менше, як дві третини депутатів від загального складу ради.

Загальний склад Жмеринської ради – 34 особи. Чи є число 26 двома третинами від 34? Задачка проста, а відповідь очевидна…

 
Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: