30 Травня | 2018 | 16:25

У три роки Микитка не може сидіти

Допомогти хворому хлопчикові можна, переказавши пожертву на батькову картку «ПриватБанку» №5168 7427 0509 6265 (Добровольський Сергій) або долучившись до благодійного аукціону речей «Купи - Продай _ Врятуй життя Нікіті Добровольському» в мережі «Facebook».

Він не може навіть самостійно перевернутись на інший бік. У хлопчика важка форма ДЦП. Є лікувальні методики, які можуть допомогти, але все впирається в кошти…

- Ми з дружиною дуже чекали народження Нікітки. Коли вона завагітніла, постійно турбувались, щоб все було добре. Я завжди виконував усі її забаганки, адже розумів: коли дружина чогось хоче, цього бажає малюк, який у неї під серцем. Не хотіли ризикувати, тому дружина завчасно лягла перед пологами в лікарню. Хто ж знав, що все обернеться такою трагедією. Коли в дружини відійшли води, лікар сказав, що його зміна закінчилась, і пішов додому. Дитинка без води пробула в утробі матері більше 48 годин. Коли вже інший лікар стимулював пологи, Нікіта майже був мертвий. Він не міг дихати, тому його відразу помістили в реанімацію. Під час рухів його довго кидало в конвульсії. Після тривалого лікування йому ставало все. Ми забрали малюка додому й почали його лікувати самотужки, - розповідає батько хлопчика Сергій Добровольський.

«Наслідки важкої асфіксії: спастичний тетрапарез; енцефаломаляція, мікроцефілія; псевдобульбарний синдром; епілепсія; затримка розвитку; збіжна косоокість лівого ока; кіфотична постава…» - це лише частина діагнозів трирічного малюка.

Лікування вдома й реабілітація у вітчизняних клініках майже не давали результатів. Родина їздила до Іспанії, потім дізналася про дієву методику точкового масажу в одній з лікарень Китаю. Добровольські продали все, що могли, й вирушили туди на перший курс лікування.

- Півроку в Китаї пролетіли наче мить, і ми побачили перші результати: Нікітка почав контролювати шийні м’язи і повертати голівку. Лікарі говорять, що для повного контролю її треба утримувати не менше 3 хвилин. До Китаю він міг тримати голову менше 15 секунд, тепер - до 2 хвилин! - каже мама Тетяна. - Син помітно зміцнів, його тіло стало більш рухливим, особливо помітні зміни в розумовому розвитку. Зараз він впевненіше пережовує їжу і може показати свій язичок…

Але одного курсу лікування недостатньо - їх має бути шість, через кожних півроку. І тоді буде шанс до 6 років поставити хлопчика на ніжки.

- Важливий кожен місяць його розвитку. Але один курс такого лікування коштує 22 тисячі доларів, батьки зібрали половину, іншу половину їм просто ніде взяти, - розповідає вінницька журналістка і громадська діячка Мирослава Слободянюк, яка допомагає Микитці.

Мирослава організувала цікавий спосіб збору коштів - Благодійний аукціон зустрічей з відомими вінничанами.

- З цим хлопчиком та його батьками ми познайомились минулого року. Таких добрих та щирих людей у своєму житті я ще не зустрічала. Тоді я допомагала їм інформаційно зібрати кошти на першу поїздку, і в нас вийшло, вони поїхали і приїхали з реабілітації, маючи для Нікітки дуже хороші результати. За півроку там вони змогли домогтись того, що не виходило в Україні за три роки. Але цей процес важкий і потребує постійного поновлення. За кілька місяців йому знову треба їхати в Китай, а необхідних коштів родина не має, - каже Мирослава. - Тоді я і вирішила організувати Благодійний аукціон побачень серед відомих вінничан. Написала багатьом людям, які вже зуміли досягти певних здобутків у своїй професії й можуть поділитися ними зі всіма охочими. Аукціон відбувається на сторінці «З миру - по нитці» у соцмережі «Фейсбук», стартова ціна зустрічі 200 гривень. Кожен може протягом трьох тижнів «поторгуватися» з іншими учасниками за цікаву зустріч, яка відбуватиметься в арт-просторі «Гагарін», що безкоштовно надає приміщення, чай та каву для цього благодійного заходу.

До благодійного аукціону Мирослави Слободянюк долучились письменники, журналісти, лікарі, командир батальйону поліцейських, видавець, священик, зоопсихолог та ще чимало цікавих людей, з якими варто поспілкуватися за чаєм чи кавою і спільно зробити добру справу.

- Участь у такій незвичній ініціативі є благородною місією. У Бога є дві святині: Він і людина. І якщо ми можемо хоч якимось чином допомогти своєму ближньому, тоді наше земне життя набуває змісту, - вважає один з учасників аукціону - священик і керівник хору Назарій Давидовський...


Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: