30 Травня | 2018 | 17:09

Погані дороги - в хороші руки

На Вінниччині ремонтують дороги державного значення. З ходом робіт на ділянці автошляху М-12 поблизу Літина ознайомився в. о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак.

Автодорога М-12 «Стрий - Тернопіль - Кропивницький - Знам’янка», що пролягає через нашу область, є частиною транснаціонального транспортного коридору «GoHighway». Він поєднуватиме чорноморські порти Одеси та Миколаєва з польським портовим містом Гданськ на Балтійському морі. Протяжність цієї дороги на Вінниччині - 185,4 км.

Як розповів начальник Служби автодоріг у Вінницькій області Ігор Корольчук, у минулому році було відремонтовано 31 км цього автошляху, а на поточний рік заплановано відновлення 53,4 км.

- Вже розпочато роботи від межі Вінницького району до межі з Хмельницькою областю на ділянках в районах сіл Лукашівка, Літинські Хутори, Дяківці та в місті Літин. На зазначених об’єктах триває влаштування вирівнювальних шарів та верхнього шару щебенево-мастичного асфальтобетону, який є більш стійким. Натомість на окремих ділянках буде влаштовано шар регенерації для підвищення несучої здатності полотна. Постановою Кабміну на поточний середній ремонт автомобільної дороги М-12 (окремими ділянками) виділено 1,2 млрд. гривень, - зазначив Ігор Корольчук.

За його словами, тривають і ремонтні роботи на автодорозі М-21 «Виступовичі - Житомир - Могилів-Подільський» - це складова міжнародної магістралі через Україну та Молдову. Протягом двох років там було відремонтовано загалом 43,6 км, а на 2018-й заплановано ще 22,9 км. Також на трасі М-21 буде відремонтовано, зокрема, міст через річку Гнилоп’ять у Козятинському районі. А деякі ділянки обох названих магістралей ремонтуватимуться в наступному році - такі, зокрема, як «12 кілометрів жаху» коло Гайсина…

Про плідну співпрацю з Держагентством автомобільних доріг України та Кабміном розповів голова облдержадміністрації Валерій Коровій. А що стосується ремонту доріг місцевого значення, то така співпраця, за його словами, налагоджується і з районами та територіальними громадами області.

- Значна увага ремонту доріг була приділена під час проведення нарад щодо М-12 та М-21 під головуванням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, зокрема стосовно ділянок доріг на Вінниччині, - розповів Валерій Коровій. - Результат роботи залежить від багатьох складових: підготовки проектно-кошторисної документації, своєчасності проведення тендерів та використання коштів з обласного бюджету, забезпечення роботи відповідних структур тощо. На сьогодні ми маємо оптимальний варіант з погляду залучення компаній, які формують тут конкурентне середовище. Участь у тендерах беруть і компанії з інших регіонів, а це позитивно впливає на вартість. Також ми робили все для того, щоб взимку працював Стрижавський карєр, який забезпечує щебенем для ремонтних робіт… Саме тому командна робота має велике значення для досягнення гарного результату.

Отже, Валерій Коровій зауважив, що на місцеві дороги в наступному році очікується виділення областю до мільярда гривень, тоді як у попередні роки взагалі нічого не виділялось. А в. о. голови Держагентства автомобільних доріг Славомір Новак розповів, що на транспортні коридори державного значення нині спрямовуються рекордні кошти з держбюджету.

- На цей коридор М-12, що поєднає порти України і Польщі, в поточному році виділені рекордні кошти - 4 млрд. грн. по Україні, з них 1 млрд. 200 млн. по Вінницькій області. Думаю, наступного року буде виділено ще більше. Що стосується доріг місцевого значення, то з 1 січня в рамках децентралізації ми розподілили дороги, розподілили кошти, розділили і відповідальність. Область відповідає за дороги місцеві, я та начальник Служби автодоріг в області - за дороги державного значення. Це європейський підхід, і тут є плідна співпраця між нами. Чесно кажучи, ми передали місцеві дороги в поганому стані, але в добрі руки, - сказав Славомір Новак.

Він також наголосив, що всі дороги, які нині будуються та ремонтуються в Україні, вирізнятимуться вищою якістю та більш тривалим терміном експлуатації, адже договори з підрядними організаціями передбачають, що гарантія на середній поточний ремонт доріг становить 5 років, на капітальний ремонт - 10 років. Важливими також є прозорість використання коштів і суворий контроль якості. Щоб недоліки, в разі їх виявлення, усувалися за рахунок підрядника, а не за рахунок платників податків.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: