5 Червня | 2018 | 11:51

Літали коні і вогні

Другий патріотично-етнографічний фестиваль, присвячений черговій, 336-ій річниці Батозької битви, провели в Тростянецькому районі. А саме в Четвертинівці – селі, поблизу якого відбулася ця, оповита легендами січа.
На початку літа 1652 року армія запорожців із своїми союзниками кримськими татарами вщент розгромила могутнє військо Речі Посполитої. Сталося подія біля пагорбу, який називають горою Батіг. Минулого року на честь і битви, й перемоги, вперше провели велелюдний фестиваль, який об’єднав давні козацькі традиції та сучасну українську музику. Цього року свято повторили.

Розпочавшись із піднесеної ноти – вшанування полеглих, фестиваль продовжився іграми й забавами. Майоріли вишиванки та віночки, співали кобзарі, награвали бандури й сопілки, народні майстри з усіх куточків Вінниччини навчали ліпити горщики та плести капелюхи дітей і дорослих.

Особливим успіхом користувався виступ каскадерів кінного театру – вершники виконували карколомні трюки та хвацько орудували довжелезними батогами. Серед козаків, до речі, гасали на красенях-конях також козачки.

 Велетенський натовп шанувальників зібрали виступи рок-гуртів «Друже Музико»«Чумацький Шлях», «Колір Ночі», «Широкий Лан». А закінчився грандіозний фестиваль неймовірним вогняним шоу. Живе, приручене полум’я  танцювало в козачих руках, слухняно складалося в химерні узори, перетворювалося на птахів, злітало до нічних зірок…

Автор: "Вінниччина"
Розповісти друзям: