5 Червня | 2018 | 11:54

Одиниці отримують десятки тисяч, а решта – копійки

…Хоч працюють поруч, на одному підприємстві. Ці та інші вражаючі факти звучали під час засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати, яку провели в перший день літа у Вінниці.
Новин, як завжди, порівну: на кожну добру є одна погана.

Ціна питання – 500 доларів

Здавалося б, безвізовий режим – річ безумовно гарна. Але приніс він і проблему, каже Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької ОДА. Мова про витік трудових ресурсів за кордон у Європу.

- Завод Delphi, який відкрив представництво у Вінниці та вже набрав 700 чоловік, досі потребує працівників, хоч там заробітна плата перевищує середню в місті. Усі ми знаємо, що не міг набрати кадри й завод Fujikura  в Немирові… Вдумайтеся, в області 760 тисяч працездатного населення, а офіційно працює всього 320 тисяч. Звідки ж візьмуться пенсії, субсидії?..

Чи є вихід зі становища, яке склалося на ринку праці? Все просто: фахівці підрахували, аби припинити трудову міграцію, середня зарплата вдома, в Україні, має складати 70 відсотків від середньої зарплати в Польщі. Тобто приблизно 500 доларів щомісяця на руки «закриють кордон» мулярам, сантехнікам, слюсарям, електрикам, зварникам та іншим робітникам, які сьогодні їздять на заробітки.

Просто? Але ж, виправдовуються власники підприємств, таких коштів у них поки що немає. Й коли Україна вийде на рубіж у 500 доларів – не прогнозує жоден аналітик.

Кожен третій – пенсіонер

Так, кожен третій мешканець області перебуває на заслуженому відпочинку. На 10 осіб, які працюють та відраховують податки до Пенсійного фонду, припадає 13 осіб, які отримують з Фонду кошти. Ще є питання, чому пенсії такі маленькі?

Наша область, каже Олена Корчака, начальник Пенсійного фонду на Вінниччині, забезпечує тільки 40 відсотків потреби у пенсіях. За словами очільниці, середня зарплата в області має бути, як мінімум, 15 з половиною тисяч гривень, аби ми виконували свої зобов’язання перед Пенсійним фондом та пенсіонерами...

Текст повністю - у паперовій версії газети

Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: