19 Червня | 2018 | 12:13

Смішинки з народної торбинки

Чи знаєте ви Козюка? Звісно, скажете ви, Володимир Козюк - пейзажист, фотохудожник, колеціонер, краєзнавець, автор багатьох цікавих, оригінальних проектів… А от і ні, бо мова не про нього. Мова – про батька Володимира, про Козюка-старшого. Його знають менше, тому що все життя він живе у глибинці - невеликому селі Чеснівка, що в Хмільницькому районі.

Є люди, які прагнуть спробувати все. Наш герой – саме з таких: він працював у колгоспній майстерні та завідував клубом, сіяв хліб і складав вірші, головував у колгоспі та займався краєзнавством, писав до газет і ставив пам’ятники…

Письменник Анатолій Бортняк якось сказав, що Козюк - «фанатично непідкупний». Такий він у любові до людей, до України. Цей фанатизм пульсує у віршах, яких Євген Іванович написав та видав аж вісім збірок.

Втім, мало хто знає, що старший Козюк – не тільки поет. А й збирач живого, народного гумору. Крім поетичного таланту, цей чоловік має ще один дар – помічати веселе, комічне довкола. А такого, каже він, у нас не бракує.

- Жителька Чеснівки веде свого малого онука повз монумент полеглим у роки війни. «Це що?», - запитує маля. – «Це пам’ятник дядям, які захищали село. Ось там вони поховані, в братській могилі», - повчає бабуся. Малюк уважно роззирається і, вказавши пальцем на п’яничку, що лежить неподалік, запитує знову: - «А цього дядю поховати забули?»…

Люди, каже Євген Іванович, навіть не здогадуються, що дуже часто стають авторами анекдотів...

 

Текст повністю - у паперовій версії газети

Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: