12 Липня | 2018 | 09:54

Три школи – в один день

відкриються на Вінниччині. Це будуть сучасні, добре обладнані заклади з тотожними умовами навчання в початкових класах

Повним ходом тривають фінішні роботи на будівництвах шкіл у Сосонці Вінницького, Зведенівці Шаргородського та в Михайлівці Гайсинського районів. Першого вересня діти цих сіл сядуть за парти в новеньких, просторових, з підвищеною зручністю класах.

У Михайлівці, наприклад, нову школу намагалися збудувати давно. Вже й роботи починали, та доводилося їх знову й знову «заморожувати». Тяглося це, за словами місцевих мешканців, років тридцять.

- Ще кілька років тому про нову школу в Михайлівці ми навіть не мріяли, - зізнався Валерій Коровій, голова Вінницької обласної державної адміністрації, який приїхав оглянути ступіть виконаних робіт. - Місцеві бюджети були порожні, казначейські рахунки заблоковані…

Зміни, за словами очільника, відбулися завдяки децентралізації та, персонально, підтримці Прем’єра Володимира Гройсмана. Тож уже немає сумніву, що в трьох селах області до початку осені таки відкриються нові навчальні заклади.

Нові - в прямому й переносному значеннях. Адже Міністерство освіти й науки впроваджує наразі ключову реформу, яка так і зветься - Нова школа. Головна її мета - створити таке середовище, в якому дітям буде приємно та цікаво здобувати знання, а також дати уміння ці знання застосовувати.

До роботи в умовах Нової школи перепідготували учителів. А обласна державна адміністрація виділила на кожний клас однакову суму коштів. У цьому, за словами Валерія Коровія, полягає один із важливих принципів Нової школи:

- Усі діти мають бути в однакових умовах. Меблі, а це не парти, а індивідуальні столики, посібники, іграшки,.. у дітей початкових класів будуть однакові, незалежно від того, знаходиться школа в Києві, на Печерську, у Вінниці чи в невеликому селі.

Другий дуже важливий принцип реформи – початкову освіту кожна дитина має отримати за місцем проживання. Ближче до дому, до рідних стін, котрі, як відомо, допомагають.

У Михайлівській школі, всередині, передбачено все, що має бути в сучасному навчальному закладі. У директора Анатолія Балахтара великі плани щодо подвір’я. Оскільки приміщення новозбудованої школи знаходиться поруч зі старим, попереднім, то двір чималий. А значить, є місце й для дерев із клумбами, і для альтанок, і для лавочок та спортивних снарядів. Усього цього, переконані у Михайлівці, довго чекати не доведеться.

 
Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: