18 Липня | 2018 | 14:23

До Липівця прибув благодійний вантаж з Естонії

Партнерами, які приймали гуманітарний вантаж та допомагали передати його лікарням і госпіталям, виступили Міжнародна благодійна організація «Козацький фонд «Альбатрос» (м. Київ) та Липовецький благодійний фонд громади.

Допомога від естонських друзів для українських бійців і раніше надавалась за посередництва Липовецького фонду громади, адже Липовеччина має партнерські зв’язки з Асоціацією українських організацій Естонії та з естонським містом Йихві. Так, для захисників України ще з 2014 року надходили теплі естонські армійські шапки та вовняні светри, шоломи, аптечки та інше обладнання. Естонські українці, обєднані в Асоціацію, та естонці (зокрема, активісти організації «Кайтселійт» - Спілки добровольчих формувань самооборони Естонії) не раз збирали великі партії благодійної допомоги для батальйонів «Донбас», «Азов», «Золоті ворота», для «кіборгів» з Донецького аеропорту, Національної гвардії та інших формувань.

Цього разу Таллінська регіональна лікарня Естонії запропонувала передати медичним закладам України як гуманітарну допомогу 68 функціональних ліжок виробництва Фінляндії (56 для дорослих та 12 для дітей). Транспортування ліжок здійснила Асоціація українських організацій Естонії, яку очолює виходець з Вінниччини Володимир Паламар.

Спочатку автомобіль із функціональними ліжками прибув до Києва, де відбулася процедура розмитнення гуманітарного вантажу. Також у Києві частину ліжок було передано представникам госпіталю військової частини, що дислокується в м. Бровари. Наступного дня ліжка було доставлено до Липівця, де їх передали представникам Вінницького військово-медичного клінічного центру (центр отримав найбільшу партію - 28 ліжок), також Липовецькій та Іллінецькій районним лікарням.

У день приїзду президента Асоціації українських організацій Естонії Володимира Паламаря та автомобіля з гуманітарним вантажем біля приміщення Липовецьких райради та райдержадміністрації поруч із прапорами України та Євросоюзу замайорів і прапор дружньої Естонії.

- Із 2012 року Липовецький благодійний фонд громади має партнерські відносини із Асоціацією українських організацій Естонії, - розповів Микола Обара. – Цього разу Володимир Паламар в рамках договору про співпрацю між Асоціацією, Липовецьким фондом громади, Липовецькою районною радою Липовецькою райдержадміністрацією привіз у вигляді гуманітарної допомоги для Липовецької ЦРЛ понад два десятки медичних багатофункціональних ліжок. Таку ж допомогу отримав Іллінецький район і Вінницький Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону.

- Я народився і виріс на Вінниччині, але все своє свідоме життя живу в Таллінні, - розповів Володимир Паламар. - У 2010 році ми створили громадську організацію, яка об’єднала українців Естонії. Працювали, передусім, з українськими містами-побратимами у плані культурного розвитку та місцевого самоврядування. Але коли почалася війна, нашу діяльність довелося скоригувати, і ми спрямували її у благодійне русло. Насамперед, зібрали кошти на засоби надання першої медичної допомоги, це були аптечки, які передавалися в Україну через партнерські організації, і одна з них - Липовецький благодійний фонд громади. За його сприяння ми доставили і цей гуманітарний вантаж.

Детальніше - в газеті "Вінниччина" за 18 липня 2018 р.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: