2 Серпня | 2018 | 10:41

Шахова принцеса Вікторія Біляк

Не повірите, але у свої 12 років дівчинка виграла більшість обласних і Всеукраїнських турнірів серед дівчат та жінок як серед швидких, так і класичних шахів. При цьому вона ставала якщо не абсолютною переможницею (здебільшого), то, принаймні, «срібною» чи «бронзовою» призеркою.
І ще одна цікава деталь: шахова принцеса живе у Гнівані, куди разом із батьками переїхала з Вінниці 6 років тому. А тренує дівчинку її тато – Василь Олександрович, котрий працює в Сутисках на підприємстві «Валром» оператором лінії з виготовлення пластикових труб.

Попри чималий послужний список, у Вікторії нема «зоряної хвороби». У спілкуванні це дуже мила вихована дитина, з приємним голосом та зовнішністю. Аж не віриться, що у цій русявій дівочій голівці ховається могутній інтелект, котрому під силу конкурувати з кращими шаховими умами Вінниччини та України.

…А все почалось із випадку (от і кажіть після цього, що долі не існує, адже всі випадковості не випадкові). Так от, коли ще родина Біляків жила у Вінниці, батько Василь Олександрович працював дилером підприємства, котре займається виготовленням і встановленням пластикових енергозберігаючих вікон. Одне із замовлень надійшло із Вінницької ДЮСШ №6, котра спеціалізується на шахах та шашках. Там він і познайомився із тренером Володимиром Вусатюком, котрий запропонував привести маленьку Віку, якій на той час було лише 5 років, до школи. Просто спробувати порозставляти фігурки на дошці і зробити перші ходи. 

- Із шахами в ранньому дитинстві мене познайомив тато, - розповідає Вікторія. – Так що я вже знала, як називається та чи інша фігура і як вона ходить. Отож шахи мені вже були трохи знайомі. А ще я любила думати, може, тому ця гра так припала мені до смаку. Словом, я спробувала раз-вдруге…і залишилась.

Потім пішли тренування, які відбувались вечорами по кілька годин на тиждень, перші турніри, поразки, нічиї і перемоги, перемоги, перемоги…

- Для того, щоб бути першою, слід багато тренуватись, - продовжує співрозмовниця. – Для прикладу, ми вивчаємо й аналізуємо різноманітні шахові партії, розв’язуємо шахові задачі, граємо між собою.

- Якими якостями насамперед має володіти професійний шахіст?

- В першу чергу бути терпеливим і посидючим, вміти по кілька годин всидіти на місці...

/Текст повністю - в газеті "Вінниччина"

Автор: Олег Кривоніс
Розповісти друзям: