7 Серпня | 2018 | 14:08

«Українці не повинні працювати за миску супу», - переконаний голова Немирівської ОТГ Віктор Качур

У Немирівському районі вже створено шість об’єднаних громад. Відвідавши найбільшу з них, ми дізналися про проблеми та здобутки керівництва Немирівської ОТГ, яке не й приховувало, що не все так гладко в становленні молодої громади. Втім, тут завжди готові поділитися здобутим корисним досвідом як для новостворених ОТГ, так і для тих, хто лише планує об’єднання й не знає, з чого саме розпочинати довготривалий процес розвитку «єдиного організму».

 Немирівська ОТГ об’єднала 13 населених пунктів: місто Немирів, села Байраківка, Глинянець, Дубмаслівка, Медвежа, Гостинне, Никифорівці, Лука, Стрільчинці, Язвинки, Гунька, Козаківка, Супрунівка.

Керівником об’єднаної територіальної громади обрали міського голову Немирова Віктора Качура, який висловив думку, що процес об’єднання в області гальмується через шалений спротив, що доволі часто чинять голови районних рад, райдержадміністрацій та місцеві латифундії, що зацікавлені в безоплатному та не контрольованому владою обробітку земельних угідь.

-         Свою роботу ми почали з того, що запросили спеціаліста, який за допомогою квадракоптера здійснив облік всіх земель громади і до метра визначив їхню кількість, ідентифікував власників та виявив самовільно захоплені угіддя, - повідомив Віктор Качур. – Лише в одному селі перевірка виявила 300 га землі, яка використовувалася без належного документального оформлення. Зазначу, що на останній сесії було затверджено рішення щодо видачі 83 бійцям АТО земельних ділянок під будівництво.

Місцевий центр надання адміністративних послуг, який функціонує понад рік, обслуговує населення об’єднаної громади з майже 90 видів послуг. З метою видачі біометричних та закордонних паспортів керівництвом ОТГ закуплене спецобладнання для проведення встановленої процедури зняття відбитків пальців та виготовлення фото встановленого зразка. Нині завершуються роботи із захищеності каналу зв’язку. Планують, що місце видачі паспортів запрацює на повну потужність вже до кінця липня поточного року.

Заступник голови з гуманітарних питань Іван Дзюбак підрахував, що за минулий рік послугами центру скористалося понад 9 тис. осіб. Загалом, ЦНАП вправно відробляє вкладені в нього кошти, а це немало – понад 900 тис.грн., який потягнув ремонт приміщення та обладнання залу.

Територіальний центр первинної медико-санітарної допомоги Немирівської ОТГ «розжився» на два автомобілі швидкої екстреної допомоги для надання медичних послуг у найвіддаленіших селах об’єднаної громади. Не залишився без уваги й сам медзаклад, який поступово доукомплектовують необхідним для здійснення огляду та лікування обладнанням (пульсометрами, кардіографами тощо). Окрім того, виділяються кошти на матеріальну допомогу важкохворим жителям громади (суми коливаються від 10 до  50 тис. грн. на одну особу).

  Основним бюджетоутворюючим підприємством на території ОТГ є горілчана компанія «Nemiroff», на якій за часів розквіту підприємства трудилося до 2500 працівників, а нині знаходиться робота лише для 600-800 охочих заробити не виїжджаючи за кордон.

- Нещодавно до Немирова «зайшов» потужний інвестор, чому неабияк посприяло керівництво компанії «Nemiroff», - новий завод японської компанії Fujikura. Завод виготовлятиме електропроводку для автомобілів Audi A8 та Wolkswagen Golf, та, обіцяють, працевлаштує 2 тис. робітників, - розповів голова ОТГ. – Тож швидко постало питання пошуку трудових резервів. Ні для кого не секрет, що більшість роботоздатного населення вже виїхали, або мріють про роботу за кордоном. Цей міграційний процес необхідно зупинити та забезпечити молодь достойною зарплатнею і соцпакетом. Потрібно змінювати бачення інвестора про українців, як робочу силу. Люди не мають нехтувати відчуттям власної гідності, та не погоджуватися працювати так би мовити «за тарілку супу». Нині зарплатня на японській Fujikura стартує з 7100 грн., й місцеві не поспішають працевлаштовуватися, бо сподіваються, що за кордоном зароблять більше.

 

Віктора Качура турбує невизначений стан Немирівського спиртового заводу, який за налагодженої роботи вмілого керівництва міг би взяти на себе забезпечення всіх потреб горілчаного заводу в сировині, яку нині підприємство завозить з Київської та Івано-Франківськівської області. Посадовець переконаний, що держава мусить долучитися до долі заводу: віддати в приватні руки або знайти інше не харчове застосування (виробництво промислового спирту для авто).

Своєрідним «пряником» від держави, родзинкою об’єднання, Віктор Миколайович вважає ті об’єми податків, які нині суттєво поповнюють бюджет їхньої громади (збільшений розмір ПДФО, можливість приймати участь у міжнародних програмах та європейських грантах). До речі, на сьогоднішній день бюджет Немирівської ОТГ коливається в межах 120-130 млн. грн.

- На часі місцевих турбує питання реконструкції центральної площі Немирова, - розповідає голова ОТГ. – Ми плануємо змістити її ближче до міської ради. Це та інші питання (обговорення гербу міста, зміна назв об’єктів, доля літературного музею) будуть підніматися на найближчих громадських слуханнях.

Надихнувшись шаленою популярністю територіально наближеного «Тульчинфеста» запитуємо у керівництва об’єднаної громади, як саме вони планують розвивати туризм та чим зацікавлюватимуть вибаглого до вражень мандрівника.

-     Оперний фестиваль у Тульчині був виключно ініціативою столичних чиновників, а місцеве керівництво перейняло ініціативу та створило всі умови для достойного прийому гостей, - зауважує Віктор Качур. – Ми також отримували пропозицію від Міністерства культури України провести на базі санаторію «Авангард», колишнього маєтку графині Щербатової, фестиваль етнічної музики. Але моя позиція з цього приводу однозначна: не можна запрошувати гостей з усього світу в місто, яке поки що немає пристойної центральної дороги, де «красується» напівзруйнований кінотеатр, а сам санаторій-маєток «потопає» в постійних судових тяганина. Переконаний, нашої уваги зараз потребують більш важливіші питання, які прямо стосуються всіх мешканців громади (дороги, водогін, освітлення, програми енергозбереження тощо). Культурною складовою займемося дещо згодом.

Гордістю дошкільної ланки об’єднаної громади в місці Немирові є ДНЗ «Пролісок» та «Дзвіночок». І, мабуть, найперше чим зайнялося керівництво після об’єднання - втілення термомодернізації та заходів енергозбереження у вищезгаданих дитячих садочках. Починаючи з минулого року в «Проліску» повністю замінили вікна та двері, утеплюють фасад та розпочали капремонти в дитячих групах. У «Дзвіночку» очікують на утеплення даху, яке обійдеться у 4 млн.грн., радіють з утепленого та яскраво пофарбованого фасаду будівлі й вболівають, аби за таких гарних умов перебування через демографічні проблеми діток в громаді не меншало, а лише додавалося. Всі умови створять, було б лишень кого водити.

Анатолій Пасічник начальник відділу освіти Немирівської ОТГ розповів, що до об’єднаної громади входять 5 шкіл. Два роки поспіль виділяються кошти на організацію відпочинку в пришкільному таборі, який відвідують понад 900 учнів двох  міських навчально-виховних комплексів. Досвідчені педагоги проводять з дітьми активну гуртківську роботу та зацікавлюють до спортивного дозвілля. До речі, це єдиний діючий літній пришкільний табір на теренах району.

Розійшлися на тому, що прийняли пропозицію Віктора Качура навідатися до Немирівської ОТГ за рік. Час покаже, чи справдяться прогнози керівництва та чи вірний курс розвитку обрали в громаді?

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: