7 Серпня | 2018 | 14:46

Два роки на одну картину

витрачає заслужений художник України Микола Климович, майстер з художньої обробки дерева та соломки

 

«Святий Макарій Овруцький», «Четверта помста княгині Ольги», «Голгофа», «Ой, радуйся, земле», «Україно-російська війна» – ці шедеври соломкової справи вражають своєю майстерністю виконання і вишуканістю подання. Над одним своїм твором автор житомирянин Микола Климович, в минулому - звичайний вчитель фізкультури, трудиться близько двох років. Звісно, що такий копіткий труд й коштує немало. Картини, що виходять з-під його руки, можуть собі дозволити лише люди з великого бізнесу або владна столична верхівка (включаючи колишніх Президентів України).

Віднедавна в академічній залі обласного краєзнавчого музею вінничани, слідом за іншими містами, також отримали нагоду особисто проглянути найкращі роботи митця, представлені у виставці «Легендарна Україна у солом’яних шедеврах Миколи Климовича». Його картини – це аплікація з художньо обробленої соломки, що утворює об’ємно-панорамні орнаментальні композиції з квітами, птахами та сценами з історичної, етнографічної та духовної тематики. Яскрава барвистість його соломки відповідає фольклорному характеру творів, який може бути ліричним або епічним, відповідно до обраного сюжету. Майстер розгортає у солом’яному просторі трагічні події Голгофи, драматичні сторінки давньої історії України князівських часів, Козаччини та знакових подій сьогодення. В експозиції представлено 17 творів самого майстра та найкращі роботи його учнів з Овруцької малої академії народного мистецтва та ремесел, у якій пан Микола головує та особисто викладає.

- Теми моїх композицій різноманітні – від біблійних сюжетів до народних ілюстрацій, - каже художник. - Матеріал фарбується і формується так, аби картина була тривимірною (мала витягнуте зображення), окремі деталі кріпляться до основи полотна. Темою представленої виставки є історія, духовність та традиції українського народу. Об’ємні рами до картин також виготовляю самостійно, оздоблюючи соломкою.

Ще в юнацькі роки Микола Климович захопився народно-прикладним мистецтвом, і згодом звичайне хобі перетворилося на справу життя. За творчу діяльність митець виготовив більше сотні картин, а учні створеної ним академії неодноразово здобували перемоги на регіональних та всеукраїнських виставках і фестивалях. На всеукраїнських та міжнародних виставках народної творчості унікальні твори Климовича завжди привертають надмірну увагу відвідувачів, деякі з них зберігаються у Житомирському краєзнавчому музеї та в приватних колекціях вітчизняних та іноземних поціновувачів такого непересічного виду мистецтва.

Переглянути виставкову композицію можна буде до 19 серпня.

Автор: Вікторія Мельник
Розповісти друзям: