12 Серпня | 2018 | 08:34

Діти врятували чоловіка

Вони принесли непритомного до лікарні, покликали чергову медсестру...

Цю історію про небайдужість і людяність розповів гніванський учитель-пенсіонер Євген Гудименко.

- Пятеро дітей гуляли неподалік і побачили, що невпевненою ходою йде якийсь чоловік. Він минув лікарню і пішов у ліс. Діти пішли за ним і знайшли його в лісі непритомного. Викликали «швидку», але вона саме була на виїзді, за 20 кілометрів від Гнівані. Тоді ці тендітні дітлахи піднесли непритомного чоловіка до лікарні, покликали чергову медсестру Вікторію Конопльову, вона скликала інших медиків, прибув головний лікар Леонід Томчук (до речі, я у нього був класним керівником). І вони разом надавали тому чоловікові невідкладну допомогу, рятували, бо він фактично вмирав. Було темно, то діти, які його принесли, присвічували телефонами…

Головний лікар Гніванської міської лікарні Леонід Томчук теж підтвердив: якби не вчинок юних гніванчан, того чоловіка вже не було б серед живих.

- Мене приємно вразила небайдужість дітей, - каже Леонід Томчук. - Вони знайшли невідомого, якому стало погано, і не переступили, не кинули, як це іноді буває. Хоча самі ростом невеличкі, ледве донесли дорослого 41-річного чоловіка до лікарні, підняли тривогу, допомагали медикам. Можливо, той чоловік і любитель чарки, але йому справді загрожувала смерть - у нього була зупинка серця та дихання… Запустили серце, відновили дихання, і в той же вечір «швидка» відвезла його до районної лікарні. На сьогодні він уже з неї виписаний і, кажуть, вийшов на роботу.

Отже, серце чоловіка, чийого імені не називаємо з етичних міркувань, знову забилось завдяки 16-річному учневі Гніванського професійного ліцею Іллі Булаху, його братові - 13-річному учневі Гніванської гімназії №2 Роману Булаху, 12-річним Богданові Басистому та Анастасії Вишкварці з тієї ж гімназії та 16-річному учню Вінницького транспортного коледжу Богданові Мельнику.

Детальніше - в наступному номері газети "Вінниччина".

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: