13 Серпня | 2018 | 10:31

До Немирова за… здоров'ям

Тамтешній «Медичний центр Святителя Луки» набув виняткової популярності не лише на Вінниччині… Нині вже мало кого можна здивувати приватними медичними закладами. Однак Немирівський «Медичний центр Святителя Луки» за професійним рівнем надання медичних послуг та комфортом перебування у ньому пацієнтів міг би прикрасити собою не лише Вінницю, а й столицю України. Тим більше приємно, що ця медична установа розташована не в обласному центрі, а у тихому й затишному Немирові. І в цьому, очевидно, теж є глибокий сенс. Адже часто-густо хворі потребують лікування не лише тіла, а й елементарного відпочинку від щоденної суєти і нервового напруження, від котрого, як відомо, «всі хвороби». Тож недаремно медичний Центр названо іменем Святителя Луки, який умів оздоровлювати і тіло, і душу.

- Валентин Феліксович Войно-Ясенецький (1877-1961 роки) більше відомий як святий Лука Кримський, - каже засновниця й директор Центру Тетяна Вишневська. – Це цілком конкретна історична постать, народився і помер у Криму. Професійний лікар і вчений, завідував кафедрою топографічної анатомії та оперативної хірургії. Не полишаючи медичної практики, став священиком, монахом і навіть архієпископом. Тричі заарештовувався і карався сталінським режимом. Але той же режим за праці «Нариси гнійної хірургії» та «Пізні резекції інфікованих вогнепальних поранень суглобів», які донині не втратили актуальності, змушений був присудити йому Сталінську премію І ступеня.

- Валентин Феліксович, - продовжує Тетяна Михайлівна, - робив операції надзвичайної складності практично на всіх органах. Але найголовніше, що святий, котрий жив у наші часи, і після своєї смерті продовжує зцілювати недужих. Адже для людини, для її здорового тіла головне – це здоров’я духу. Відтак, у «Медичному центрі Святителя Луки» завдяки медичній допомозі, висококваліфікованому лікуванню, чуйній турботі та якісному сервісу отримуємо саме такий результат.

- Тетяно Михайлівно, що мали на меті, коли створювали Центр?

- Ми працюємо заради здоров’я всієї сім’ї. Кваліфіковані спеціалісти та сучасне обладнання забезпечують високу якість діагностики та лікування, відповідно загальноприйнятих протоколів таких спеціальностей: ортопед-травматолог, хірург, невролог, терапевт, педіатр. При цьому застосовуємо комплексний підхід: від консультативного прийому до оперативного втручання та ведення пацієнта впродовж всього післяопераційного періоду. Іще важливий момент: якщо літнім батькам потрібна консультація спеціалістів і відповідне лікування, то вдячні діти везуть їх не у загальні черги, де таким особливо важко. Вони звертаються до нашого медичного Центру, де їх зустрінуть не лише із щирою усмішкою і пропозицією попити чаю, а й цілковитою всебічною увагою. Прийом лікарів проводиться в порядку «живої черги» та за попереднім записом по цілодобовому телефону. При цьому потреба «бігати» по аптеках і шукати дешевші препарати повністю відпадає, оскільки забезпечення медикаментами повністю взяли на себе, а відтак абсолютно впевнені у їхній якості. Крім цього, маємо цілий ряд акцій, якими можна скористатись. Для прикладу: у четвер наш медичний Центр здійснює безкоштовний первинний та повторний прийом. В інші дні -знижка на огляд усіх лікарів складає 7 відсотків. Іншою акційною знижкою проводимо профогляди - ортопедом, хірургом, неврологом, терапевтом – всіма разом за 100 гривень.

- Неодноразово доводилось чути про комфорт і затишок, який панує у палатах медустанови.

- Намагаємось зробити все, аби наші пацієнти відчували себе, немов вдома. Для цього скрізь зробили найсучасніший ремонт. У кожній палаті – тепла вода, зручні медичні ліжка та меблі, окремі санвузли, можливість прийняти душ. За потреби цілодобової госпіталізації при оперативних втручаннях пацієнтам потрібні лише телефон, зарядний пристрій та особисті речі - всім рештою забезпечуємо. В палатах передбачено перебування лише по одному хворому, однак при цьому є можливість і постійного перебування за потреби когось з родичів. Високоякісне харчування із врахуванням особливостей кожного організму. Тобто ми підтримуємо європейський рівень та якісний догляд.

- Нині нерідко практикують «прокапування» по домівках, - наголошує співрозмовниця. - Але це не завжди безпечно. Тому краще це зробити тут, під надійним наглядом медичного персоналу та висококваліфікованих лікарів. Також той, кому службові обов’язки не дозволяють лікуватися вдень, можуть скористатися нашими послугами увечері. Практикується попередній запис на прийом до лікарів. Існує і така послуга як виїзди фахівців по домівках за домовленістю. Наведу ще такий факт. Біля вдало прооперованої людини з далекого міста перебував її чоловік. І хоча все складалося добре, після кількох відвідин хворої я помітила якусь його занепокоєність. Поцікавилась, у чому справа. Він розповів, що хотів навідатись додому, але його автобус через Немирів проходить лише в окремі дні. Ми роздрукували для нього графік руху - і вдячність не мала меж. Головне - чути людину, задовольнити потребу та перевершити сподівання. А результатом цього є щира вдячна посмішка при виписці.

- Мені доводилось бувати у всякого роду вінницьких і київських медичних центрах. Бачу різницю не лише в розцінках…

- Так, провінція апріорі змушена залишатися дешевшою. Але розумію, на яку відмінність натякаєте. Хто вирішив просто заробляти гроші, той пішов найвигіднішим шляхом: встановив обладнання, роздає діагнози… А хворий? А хворий нехай сам надалі шукає, де йому остаточно отримувати медичну допомогу. Натомість наш колектив обрав шлях набагато складніший, але, переконана, перспективніший – ми не лише лікуємо людей, а водночас несемо за це відповідальність

- У кожної медустанови є якісь свої «родзинки». Чим особливо пишаєтесь ви? - запитую у ортопеда-травматолога Олександра Григоровича Хоменка.

- Практично 80-90 відсотків населення України після 40 років мають деформуючі артрози різного ступеня важкості, - каже він. - Часто люди лікуються таблетками, мазями, отримують короткотривале покращення, не знаючи, що це пов’язано з нестабільністю зв’язкового апарату, що потребує оперативного лікування, а пізніше підтримуючу консервативну терапію. Коли ж нестабільність суглоба триває довший час – відбувається деформація кінцівки колінного суглоба, тому проводиться коригуюча остеотомія з відновленням всієї кінцівки. Відтак, наші досвідчені лікарі ортопеди-травматологи, маючи багату практику, проводять коригуючу остеотомію, що має перевагу над ендопротезуванням. Операція менш травматична, існує можливість перерозподілення навантаження в суглобі, «життя» якого продовжується ще на 10-15 років. Крім цього, за статистикою, таке лікування дає втричі меншу кількість ускладнень, ніж при ендопротезуванні, яке, до того ж, є надто вартісним. Так що деформуючі артрози можемо усувати без ендопротезування.

- Проводимо оперативне лікування суглобових гангліїв і гігром, внутрішньосуглобові ін’єкції та пункції суглобів, - наголошує Олександр Григорович. - Особливу увагу хочеться привернути до такого сучасного консервативного методу лікування дегенеративних захворювань суглобів, як PRP-терапія, котрий активно застосовується в нашому медцентрі. Власне, PRP-терапія або плазмофорез - це метод, що базується на основі введення в суглоб власної плазми пацієнта, збагаченої тромбоцитами та стовбуровими клітинами, які сприяють швидкому відновленню хрящової тканини суглоба та дозволяють позбутися симптомів захворювання без оперативного лікування!

- У нашому медичному центрі проводиться оперативна фіксація переломів кісток різної складності за європейськими стандартами, що дає можливість зменшити терміни лікування в 2-3 рази, - приєднується до розмови ортопед-травматолог Руслан Володимирович Пилипенко. - Скажімо, при медіальному переломі шийки стегна пацієнт максимально швидко обстежується та оперується протягом 10-20 хв. Зрощення шийки стегна відбувається більше ніж у 90 відсотків, незважаючи на вік хворого, головне - вчасно та швидко провести діагностику та лікування.

- Лікують наші фахівці і те, що в народі звикли лагідно називати «кісточками» та «шишками» стоп, а медики величають вальгусним відхиленням першого пальця стопи, - знову «розставляє акценти» директор Центру Тетяна Вишневська. - Це дає можливість ходити в модельному взутті та бути привабливою для чоловіків. При цьому використовуються європейські методики оперативного лікування. Важливий і той факт, що головною медсестрою Центру працює Наталя Анатоліївна Пилипенко, яка півтора десятка років віддала роботі в травматологічному відділенні і виграла низку медсестринських конкурсів різного рівня.

У багатьох напрямках оперативного та консервативного лікування, в тому числі і дуже складного, працює також наша хірургічна служба, очолювана володарем всеукраїнської нагороди «Медична гордість нації» Юрієм Борисовичем Паламарем. Висока кваліфікація в лікаря-хірурга Дмитра Григоровича Сенченка. Притому важлива деталь: наші лікарі не належать до тих, хто надто поспішає без потреби вхопитись за скальпель, а за наявності такої можливості вишукують альтернативні методи лікування. У нашому Центрі вони успішно лікують захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки, тонкого і товстого кишківника, жовчно-кам'яну хворобу, апендицити, геморой, кісти куприка і параректальних нориць. При вентральних, пахових і стегнових грижах проводимо грижосічіння з грижепластикою (при необхідності навіть з алопластикою). Лікуємо гострі та хронічні тромбофлебіти вен кінцівок, хронічну артеріальну недостатність та ішемію кінцівок і за потреби оперативно видаляємо доброякісні пухлини: папіломи, фіброми, ліпоми, атероми. Проводимо інші операції на шкірі і підшкірній клітковині, для прикладу, висічення старих колоїдних рубців тощо.

У наданні допомоги неврологічним хворим важливим є лікування церебро-васкулярної патології та наслідків перенесених гострих інсультів, гострих черепно-мозкових травм, больових корінцевих синдромів внаслідок остеохондрозу хребта та судинних ускладнень хвороб хребта, головного болю та судинних порушень внаслідок остеохондрозу шийного відділу хребта, полінейропатій різної етіології (діабетичних, інтоксикаційних, травматичних).

- Остехондроз, - як розповідає лікар-невролог Анна Василівна Жмуд, – це генералізоване ураження міжхребцевих дисків по ходу всього хребта. Враховуючи, постійні фізичні навантаження на руки, хвороба проявляється і в молодому віці. Дуже часто хворіють наші заробітчани, які працюють вантажниками на заводах, будівельниками, на зборі ягід. Проявляється хвороба пекучими болями в шийному відділі хребта, інколи біль віддає в потиличну ділянку. В «Медичному центрі Святителя Луки» практикуються всі види знеболюючих та лікувальних блокад при остеохондрозах, травмах хребта, радикулітах тощо. Широко використовуються сучасні медикаментозні методи лікування.

Лікарем-терапевтом Тетяною Іванівною Константіновою проводиться лікування ішемічної хвороби серця і гіпертонічної хвороби; органів дихання; шлунково-кишкового тракту, зокрема, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки; хронічних холециститів, панкреатитів, гепатитів… Ця служба також активно впроваджує найсучасніші новинки.

- А ще наш медичний центр славиться підвищеним контролем стану та професійним оглядом лікарів-анестезіологів, які здійснюють супровід пацієнтів як до, так і після операцій. Перед будь-яким оперативним втручанням пацієнтові призначать всі необхідні лабораторні та інструментальні обстеження, розповідають лікарі-анестезіологи Олена Анатолівна Соломон та Тетяна Валеріївна Клименко. – При цьому застосовується індивідуальний підхід до кожного пацієнта та кваліфіковане задоволення його потреб при здійсненні консультацій денного стаціонару.

.- Чи залучаєте до співпраці провідних фахівців медичної галузі Вінниччини?

- Так. Зокрема, в нашому медичному Центрі (переважно по п’ятницях і суботах) проводиться педіатричний прийом за попереднім записом доцентом кафедри педіатрії №2 Вінницького медуніверситету, кандидатом медичних наук Галиною Іванівною Мантак. А за потреби звертаємось за консультацією і до інших спеціалістів – головне, аби пацієнт отримав своєчасну допомогу.

 Також ведеться сторінка соціальної мережі Фейсбук - група «Медичний центр Святителя Луки», де можна поспілкуватись чи поділитись чимось своїм. А загалом усю інформацію бажаючі мають змогу отримати за цілодобовим телефоном: 098-35-33-555. Наша адреса: Вінницька обл., м. Немирів, вул. Євдокименка 21. Отже, телефонуйте, приїжджайте.

Автор: Микола КАВУН
Розповісти друзям: