14 Серпня | 2018 | 10:14

Небувалий урожай небувалої яблуні

Рекордну кількість відмінних плодів дала цього року яблуня-колонія, ботанічний пам’ятник природи, одне з 7 природних чудес України.
Росте ця яблуня в місті Кролевці Сумської області. Та, кажуть, має понад 220 років, бо виплекав дерево садівник князя Мещерського.

Яблуня має вигляд куща, який займає майже 10 соток площі. Первісний, материнський стовбур у неї відсутній. А складається вона з 15 гілок, які приросли до землі. Саме ця особливість – вкорінюватися гіллям – робить дерево унікальним. Коли один із його гілко-стовбурів відмирає, віття нахиляється та пускає коріння. Іншими словами, дерево поводить себе як кущ та розмножується, наче аґрус чи смородина. Вчені багато разів намагалися штучно виростити подібну яблуню, але жодного разу в них не виходило. Схоже, кролевецьке дерево – одне таке в усьому світі.

Незважаючи на вік, яблуня квітує щороку, проте плодоносить лише одна її половина – друга щоліта відпочиває. Але цього разу сталося диво. Плодами вкрите усе дерево. Працівники станції натуралістів, які доглядають за пам’яткою природи, дивуються та кажуть, що раніше такого ніколи не було.

Фрукти з незвичайного дерева – солодкі і терпкуваті. Місцеві люди переконані, що вони мають чудодійні властивості. Лікують, позбавляють втоми, розгладжують зморшки… А що? Може й справді молодильні яблука існують. І ростуть у нас, в Україні.

 
Автор: "Земля. Садиба. Господар"
Розповісти друзям: