16 Серпня | 2018 | 12:49

«Настрій – ближче до песимістичного…»

садоводи області заклопотані проблемами галузі
Визнані майстри вирощування плодово-ягідної продукції Володимир та Олена Пастухи із села Попівці Барського району знову приймали гостей. Корпорація «Вінницясадвинпром» у співдружності зі всесвітньовідомими фірмами-партнерами, які спеціалізуються на виробництві й застосуванні засобів захисту рослин та інших технологічних препаратів, організували у їхньому фермерському господарстві пізнавально-практичне навчання. Сюди приїхали науковці з провідних вузів держави та колеги з чотирьох областей.

   За словами генерального директора корпорації «Вінницясадвипром» Анатолія Семенюка, за останнє десятиліття господарство Володимира та Олени Пастухів стала їхньою сучасною спеціалізованою виробничою структурою і взірцем у садівничій галузі області, де постійно працюють над збільшенням площ  і кількості помологічних сортів багаторічних насаджень, що гарантує за будь-якої погоди високу віддачу землі.  Третину урожаю тут збирають з поливних кварталів.  

  – Щодо цьогорічного сезону, то його початок не дуже нас радує, – продовжує Анатолій Семенюк. – Він викликає певною мірою двояке враження. З одного боку – вирощено порівняно не поганий урожай, хоча й дався він нелегко через градобій, посилений розвиток парші та інших хвороб внаслідок підвищеної тривалої вологості. З іншого боку – садівників не може не тривожити вкрай погана реалізаційна політика. З цієї причини пропала вже частина ягід, немає збуту і на яблука. Європа ними перенасичена, а внутрішній ринок не здатен спожити всього вирощеного.

   А тут ще й переробними підставляють «підніжку» – приймають яблука по одній гривні за кілограм, при собівартості чотири. Тому поки що настрій  у садівників ближчий до песимістичного…

/Текст повністю - в газеті "Вінниччина"
Автор: Віктор Зеленюк
Розповісти друзям: