16 Серпня | 2018 | 12:54

Хресною ходою

до Йосафатової долини знову йшли тисячі православних
Зовсім небагато є місць, освячених явленням Божої Матері після успіння її земного життя. Найвідоміші – Афон, Почаїв та ще Йосафатова долина біля Голинченець в Шаргородському районі. Щоліта 15 серпня сюди йдуть хресною ходою тисячі православних вірян з усіх куточків України з молитвами про зміцнення віри, а останніми роками – про настання миру на рідній землі.

 

До 17 століття на цій місцині був дрімучий ліс. Православні ченці, ховаючись від яничарів, якось зупинились на ночівлю біля маленького джерельця. Одному із них наснилась Божа Матір, яка благословляла цю округу. Тож ченці залишилися тут і заснували обитель. А тому, що вони були зовсім бідними, то поселення прозвали Голинченцями.

Століття не залишили сліду від тієї обителі, але джерельце бє і донині, а навколишня долина – дійсно благословенна. Адже у серпні 1923 року Божа Матір знову виявила тут свій особливий промисел. Коли пастух овець Яків Мисик молився біля цього джерела, то на поверхні його побачив сяюче відображення Матері Божої з Дитям, котра благословила ставити на долині хрести і славити Христа. 

Тоді  ж перший дубовий хрест тут встановили місцеві селяни разом зі своїм священиком отцем Тихоном Петринським. Через місяць-два тут уже було більше 16 тисяч хрестів. Невдовзі місцеві священнослужителі були засуджені радянською владою і страчені. Мученицькою смертю загинув у тюрмі пастух Яків...

 

/Текст повністю - в газеті "Вінниччина"

Автор: Антоніна Катеринич
Розповісти друзям: