16 Серпня | 2018 | 14:08

Бджолина хатка для вашого здоров’я

Вуликотерапія, така екзотична ще недавно, стає дедалі популярнішою серед шанувальників нетрадиційних методів лікування. Та й не лише в них: прибічники цілком офіційної медицини теж не проти випробувати на собі «лікарський сон» на бджолиних вуликах.

Такий дивовижний апібудиночок нам продемонстрував досвідчений пасічник Олег Чудай. В його родині спадкових бджолярів усі новинки апітерапії використовують першими й сповна. Благо, що «витратного матеріалу» на пасіці вистачає. Тож не лише запашним, натуральним медом, але й різноманітними, не менш цілющими продуктами бджільництва допомагають вони людям зміцнити чи відновити здоров’я.

- Часто буваємо на різноманітних професійних виставках, з’їздах, ярмарках, спілкуємось з колегами та обмінюємось досвідом. Тож коли дізнались, що з’явився новий напрямок апітерапії, із залученням безпосередньо вуликів, зацікавились цією ідеєю. І в досить стислі строки побудували апібудиночок. Заходьте, - запрошує нас господар.

З обережністю та цікавістю заходимо всередину невеликої дерев’яної хатки. По обидва боки, попід стінами стоять лаконічні лежанки. Їх сконструйовано з чотирьох вуликів, які щільно прилягають один до одного. От тільки льотки («вхідні двері» для бджілок) розташовані зовні приміщення, на вулиці. Тож боятися незапланованого спілкування з працелюбними комахами не варто.

Щоправда, з цікавості ви можете і подивитися на них: піднявши ковдру, помічаєш решітчасті отвори верхньої частини вуликів. Бджілки мирно копирсаються у своїх невідкладних справах, за ними можна спостерігати. Але не за всіма. Деякі сім’ї не переносять втручання в особисте життя, тому щільно заліплюють отвори воском.

- Поки що лікувальні сеанси, тобто звичайний відпочинок на таких лежанках, проходять друзі, знайомі, родичі. Та й самі літньої пори намагаємось спати виключно в цьому будиночку. Ми до бджіл звикли - щодня поміж них, а от гості діляться незабутніми враженнями. Так і кажуть: не знаємо, в чому секрет, але сон на вуликах справді оздоровлює.

За словами пасічника, людина в таких умовах відчуває одразу кілька потужних оздоровчих впливів: звукових, теплових, мікрокліматичних. Тому що навіть повітря, насичене ароматами меду, нектару, воску та деревини, справляє гарний ефект. Додайте до цього іонізацію повітря негативно зарядженими іонами, які утворюються під час польоту бджілок. Особливо це відчутно в період медозбору...

 

/Текст повністю - в газеті "Вінниччина"

Автор: "Зцілитель"
Розповісти друзям: