27 Вересня | 2018 | 17:04

Допоможіть Денису випрямити спину і життя!

Шановні читачі, наші віддані друзі, всі, хто читає «Вінниччину», передплачує, знає!

Ми, працівники газети, звертаємось до вас. Так, саме до вас, адже тільки ми, прості люди, здатні одне одному допомогти, коли у своєму безсиллі розписується держава.

Допомога потрібна родині нашої багатолітньої працівниці Валентини Ізвєкової. Саме вона, ця дуже професійна, відповідальна жінка верстає тексти у газетні шпальти, надає журналістським роботам остаточного, акуратного вигляду.  Денисові, онуку Валентини Дмитрівни, 16 років. На жаль, він інвалід дитинства.

- Мій онук народився 19 травня 2002 року з вродженим сколіозом, - розповідає про нього бабуся. – Більше 10 років Дениско ходив на п’яточках, зігнувшись уперед. Його стопи були слабкі, мов ласти. Дитині зробили кілька операцій, йому різали ніжки на підйомі стоп, розправляли сухожилля, нерви. Протягом усього цього часу медики старанно лікували хлопчика: безліч препаратів, жорсткі корсети… Як потім з’ясувалося, багато чого було зайвим і, можливо, навіть шкідливим…

Сьогодні хребет Дениса викривлений більш, ніж на 103 відсотки, що відповідає сколіозові 4, найважчого ступеню. Два роки тому хлопчик почав стрімко рости, й тепер його зріст складає 176 см при вазі 38 кг. Через це хребет зігнувся іще більше, а внутрішні органи небезпечно змістилися. Ребра, як показали дослідження, стисли дитині легені, відбувається омертвіння тазу. А нещодавно лікарі дійшли жахливого висновку: якщо у хребет хлопчика не вставити імплант, то він невдовзі лусне. Що це означає для Дениса, котрий і без того дуже фізично страждає, страшно навіть подумати…

Операцію хлопчику обіцяють зробити 25 жовтня цього року в київському ОХМАТДИТі безкоштовно. Але імплант Medtronik коштує 102 750 (сто дві тисячі 750) гривень. До операції Денису місяць витягуватимуть хребці, готуючи до установки імпланту.

Про операцію лікарі повідомили батьків Дениса на початку літа. Але якби вони зробили це навіть раніше, родина не встигла би зібрати такі великі для неї кошти. Адже батьки хлопчика далеко не багатії, а в сім’ї зростає ще дівчинка Яна, молодша сестричка Дениса.

Увесь час хвороби хлопчик учився вдома, тому друзів у Дениса немає. Він мало гуляє, бо навіть просто сидіти в інвалідному візкові Денисові все важче. Його світ – чотири стіни звичайної кімнати. Він не мріє ні про новий комп’ютер, ні про «крутий» телефон чи інші речі, які просять у батьків його ровесники. Денис хоче спілкуватися, бувати на вулиці, гуляти в парку. Денис був би щасливий робити те, що інші підлітки роблять з неохотою, - наприклад, ходити за хлібом до магазину.

Денис хоче так мало. Але без нас, без добрих і співчутливих людей, ці маленькі мрії ніколи не здійсняться…

Номер картки бабусі Дениса, працівниці газети «Вінниччина» Ізвєкової Валентини Дмитрівни у ПриватБанку: 5168 7573 7778 5086.

 

Номер картки мами, Ізвєкової Людмили Миколаївни в АТ «Ощадбанк»: 4790 7000 0847 2087.

Розповісти друзям: