17 Жовтня | 2018 | 14:42

Повернути Віку до життя

Cтрашна трагедія сталася 20 липня в селі Іванів Калинівського району: двох дітей на велосипедах збив автомобіль. Хлопчик Іванко загинув, а його однокласниця Віка досі перебуває в обласній дитячій лікарні без свідомості. Її родина змушена звертатись до небайдужих за допомогою.

          Восени вони обоє мали йти до 5-го класу, але…

Мама Світлана каже, що Віка нікого не впізнає, не говорить, ні на що не реагує - хоча очі й відкриває, але погляд її не сфокусований. Самостійно не їсть, годують дитину через зонд, вставлений у ніс. Дихає вона також через трубку і лише зараз потроху починає дихати самостійно.

Але видно, що Віка відчуває біль: поки ми говорили з мамою, дівчинка час від часу кричала. А ще вона здригається в судомах…

- У Віки перелом ноги, численні забої внутрішніх органів, розрив легені, тріщина в черепі, - розповідає мама Світлана Макошиба. - Та головна проблема - важка черепно-мозкова травма. Був крововилив, тепер там рубець, дістати його не можуть, бо це у внутрішній частині великих півкуль мозку. Якщо уявити мозок як яблуко, то пошкодження у ньому біля самої серцевини. Оперативним втручанням це неможливо виправити. А самостійно пошкоджені ділянки не відновлюються. Залишається сподіватися, що з часом їхню функцію візьмуть на себе інші частини мозку.

Минулого тижня дівчинці зробили операцію зі встановлення імпланта у великогомілкову кістку ноги. Бо скоро три місяці після аварії, а нога так і не зростається - дитина лежача, тому нема жодного навантаження на ногу і, відповідно, нема належного кровообігу в зламаній ділянці кістки... Лише для цієї операції витратні матеріали коштували близько 15 тис. гривень, а ще ж весь час потрібні кошти на медикаменти…

Але головне і найважче завдання - вивести Віку з так званого вегетативного стану, повернути до життя, реабілітувати - потребуватиме набагато більших витрат. Дівчинці потрібна масштабна реабілітація, тобто відновлення функцій пошкоджених органів (насамперед - мозку). І доводиться визнати, що в деяких закордонних клініках лікують більш ефективно…

Звісно, місцеві лікарі робили і роблять усе необхідне. Одразу після отримання тих жахливих травм Вікторію привезли до Калинівської райлікарні, наступного дня - до Вінницької обласної дитячої лікарні. Тривалий час вона була в комі, на штучній вентиляції легень. Їй вводили протинабрякові, антибактеріальні та знеболювальні препарати, робили томографію мозку, двічі оперували ногу (ще сподівались, що зростеться без пластини), зробили трахеостомію (розрізали трахею, аби вставити трубку для дихання), пересаджували шкіру для закриття ран, видаляли рідину з набряклих лобних ділянок мозку, лікували в неврологічному відділенні обласної психоневрологічної лікарні ім. Ющенка…

Що далі? Лише реабілітація. Шанс, але без гарантій. Бо вегетативний стан дівчинки вже став хронічним, адже триває більше місяця. І що довше людина перебуватиме в такому стані, то менше у неї шансів на повернення до життя. Померти може, наприклад, від інфекцій.

- Для подальшої реабілітації нам підказали клініку в грецькому місті Салоніки, - продовжує Світлана. Зараз ми готуємо документи для грецької клініки. Поки що не знаємо, чи приймуть вони нас, адже Віка лежача і без свідомості. Якщо туди вдасться потрапити, грецькі медики призначать курс лікування і виставлять ціну.

Звичайно, це вже обійдеться дорожче, ніж усе попереднє лікування. До того ж, платити доведеться не в гривнях, а в євро. Отже, родині Вікторії Макошиби доводиться звертатись до небайдужих людей, аби гуртом зібрати кошти для порятунку цієї 10-річної красуні.

Зараз водій відпущений із СІЗО «на підписку», суд призначено на 19 жовтня. Певно, адвокат водія буде доводити його невинуватість і вину дітей. Це вони, мовляв, зненацька виїхали з вулички на своїх велосипедах.

- Так, діти виїхали, - каже мама Віки. - Але він їхав не по своїй смузі. Дорожньої розмітки там нема, але на поширеному поліцією фото гальмівного шляху видно, що їхав він, як собі хотів - посередині дороги. І якби він не перевищив швидкість, допустиму в населеному пункті, то, може, й зачепив би дітей, але не було б таких страшних травм. І Ваня б не загинув, і Віка моя не лежала б у такому стані…

Номер картки «ПриватБанку» для збору допомоги на реабілітацію Віки Макошиби: 4149 4978 4274 7752 (батько - Макошиба Дмитро Петрович).

Газета "Вінничина" за 17 жовтня 2018 р.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: