22 Жовтня | 2018 | 09:51

Філософа зустріли «добрим» хлібом

Що ми знаємо про себе? Мало, переконані координатори проекту «Назустріч сонцю». Він стартував із 1 жовтня, а його мета – дослідити, як насправді живе українська глибинка та розповісти про історії людей, котрі змінюють своє життя разом із життям громади.

В рамках проекту «назустріч сонцю» рушили четверо осіб, які мають пройти чотири маршрути. Воїн (ветеран АТО Юрій Кочевенко) подорожує на Схід, Підприємець (він же Олександр Пазинюк) – північним напрямком, Митець (художник Владислав Булгаков) йде на Південь України, а Філософ Андрій Кашпур – на Захід, проходячи в тому числі й Вінницьку область. Так, усі мандрівники насправді йдуть пішки, долаючи кілометри за будь-якої погоди. А минаючи села й містечка, знайомляться з тамтешнім людом та розповідають про тих, хто зумів їх чимось вразити.

Наприкінці першого місяця подорожі Філософ нарешті дістався нашого краю. А героями його першої розповіді про Вінниччину стали засновники й працівники так званої інклюзивної пекарні, яка відкрилася в місті над Бугом навесні цього року.

Керує незвичайним підприємством геть молода людина, Інга Гончарук. Дівчина встигла попрацювати в багатьох країнах світу, однак повернулася в додому. Та разом з мамою Валентиною започаткувала проект «Добрий хліб».

Випікають цей «добрий хліб» особливо добрі люди – юні кухарі з синдромом Дауна і аутизмом. Філософ каже, що ніколи не куштував смачніших пиріжків і тістечок…

Наразі в асортименті інклюзивної лікарні – різноманітні кекси, серед яких не лише шоколадні, горіхові, бананові та апельсинові, але й веганські, з оливками. Є також булочки-бріоші й сінабони, пиріжки, штруделі, мафіни, тістечка, печиво, корисна гранола та ягідні муси.

Випікає міні-підприємство, девіз якого «Добрий хліб – з добрих рук» і паляниці за традиційними та авторськими рецептами, на заквасці і з натуральними інгредієнтами.

Вражений Філософ поспілкувався з особливими пекарями, відпочив у кав’ярні, яка працює при підприємстві… Й попрямував далі, назустріч сонцю.

Шлях його лежить через Немирів і Гайсин. Там він закінчить подорож по Вінниччині й подасться на Умань. Як і досі, щодня Філософ долатиме пішки 30 кілометрів.

Автор: Інна Медведєва
Розповісти друзям: