25 Жовтня | 2018 | 11:15

Інклюзивний марафон для школярів

В Шаргороді відбувся тренінг «Інклюзивний марафон», в якому взяли участь учні Деревянського НВК, Гибалівської, Слободо-Шаргородської, Шаргородської № 2 середніх загальноосвітніх шкіл 1-111 ступенів
На зустріч із школярами працівники районного інклюзивно-ресурсного центру запросили голову правління ГО «Гармонія» Людмилу Нецкіну. Ця жінка міцного духу, яка сама пересувається на інвалідному візку, зокрема, є керівником проекту «Цікава інклюзія.

За словами Людмили Нецкіної, не всі розуміють що таке інвалідність, а отже не дуже переймаються життєвими труднощами людей з вадами зору, слуху, руху. Відтак, зазвичай не знають, як поводитись з ними в окремих ситуаціях. Саме тому організатори проекту та їхні помічники здійснюють тренінги для школярів, студентів і дорослих, щоб навчити їх, як правильно поводитись і працювати із дітками з інвалідністю.

    Розмова-тренінг Людмили Нецкіної із школярами в Шаргороді була своєчасною і відкрила їм чимало досі невідомих для них сторін життя їхніх ровесників з інвалідністю. Насамперед керівниця проекту надала учням поради, як чемно звертатись, поводитись і толерантно спілкуватись з людьми з інвалідністю. 

   Учасники «Інклюзивного марафону» працювали у чотирьох групах. Зокрема, вони в ігровій формі спробували відчути на собі, з якими труднощами стикаються люди з інвалідністю. Потім учні взяли участь у майстер-класі з жестової мови. Також ознайомились з  життєописами славетних людей – музикантів, художників, вчених, інвалідність яких не завадила їхній повноцінній  працездатності і творчості. На завершенні тренінгу кожний учень висловив свої враження і думки щодо почутого. А головним їхнім висновком було те, що життя людини з інвалідністю не повинно обмежуватись стінами власного дому. Щоб цього не сталось, треба уважно ставитись до таких людей, комусь надавати візуальну підтримку, комусь – слухову, комусь – забезпечити доступ до навчального закладу.

   Також в розмові про створення інклюзивного простору на практиці взяли участь депутат обласної ради Лариса Білозір, начальник відділу освіти Шаргородської райдержадміністрації Володимир Кутнік, головний спеціаліст цього відділу Світлана Сандул. А міський голова Ігор Винокур подарував присутнім на заході школярам велику корзину солодощів і закликав їх самих дотримуватись здорового способу життя та допомагати в цьому своїм ровесникам з інвалідністю.

 
Автор: Антоніна Катеринич
Розповісти друзям: