15 Листопада | 2018 | 18:00

Голову Козятинської райради зачинили в СІЗО

Про затримання голови Козятинської районної ради Віктора Слободянюка за підозрою у вимаганні хабаря розповів прокурор області Вячеслав Соколовий. За його словами, відкрито кримінальне провадження за ст. 368 (ч. 3) Кримінального кодексу України (вимагання неправомірної вигоди службовою особою).

- Як встановлено слідством, очільник районної ради, вступивши у змову з керівником малого приватного підприємства цього ж району, вимагали від субєктів господарювання неправомірну вигоду за те, що не будуть створювати перешкоди у здійсненні перевезень продукції Жежелівського каолінового заводу через новозбудовану автодорогу в місті Козятин, - зазначив прокурор області.

Він також розповів, що Слободянюк як «посадовець найвищого рівня в районі» використовував різні важелі, аби створити перешкоди, а потім висунув вимогу до перевізників продукції передати йому 95 тис. грн. 14 листопада співробітниками Управління захисту економіки та слідчим Національної поліції було проведено обшук у помешканні посередника, в ході якого вилучено половину зазначеної суми. Відбувся також обшук у робочому кабінеті голови райради.

На підставі зібраних доказів обидва фігуранти затримані, наразі правоохоронці продовжують слідчі дії, на момент розмови з прокурором області формулювалися підозри та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, які вчора мали бути скеровані до суду.

Звісно, як часто трапляється у таких випадках, підозрювані заявляють, що справа має політичне замовлення. Можливо, захист буде переконувати, нібито Аграрна партія, членом і висуванцем якої є Віктор Слободянюк, настільки опозиційна, що проти неї влада чинить репресії? А ще після обшуку голова райради розповідав, що знайдені гроші - не хабар, а, мовляв, пожертви, зібрані перевізниками району на реконструкцію обїзної дороги…

Прокурор області заяву про замовність справи відкидає, каже, що обшуки базувались на підставі ухвали суду, чому передувало дослідження доказів. До того ж, Вячеслав Соколовий нагадав про ще одне кримінальне провадження - за фактом розкрадання в Козятинському районі бюджетних коштів, яке зареєстровано набагато раніше. Звинувачення у тій справі наразі ще не висунуто, слідчі дії тривають…

Якщо провину буде доведено, Кримінальний кодекс передбачає за неї позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з забороною обіймати певні посади та з конфіскацією майна. Причому умовний термін покарання не може бути застосовано. А от на час досудового розслідування підозрюваний може вийти з СІЗО під заставу…

До речі, це не перший «шкандаль» з головою райради Козятинщини. У 2016 році тамтешні ветерани АТО звинувачували Віктора Слободянюка в корупції, зокрема в махінаціях із землею, вимагали подати у відставку, а потім кинули його до сміттєвого бака.

Детальніше - в газеті "Вінниччина" за 16 листопада 2018 р.

Автор: Юрій Сегеда
Розповісти друзям: